УЗД органів мошонки

УЗД органів мошонки (яєчок) рекомендується пройти при:

  • підозрі на запальні або пухлинні захворювання яєчок або їх придатків (орхіт, епідидиміт),
  • аномалії розвитку яєчок, а також після травми мошонки.
  • УЗД органів мошонки може бути призначено дитині з метою виявлення аномалій розвитку яєчок (монорхизм - присутність тільки одного яєчка, крипторхізм - затримка яєчка в черевній порожнині під час внутрішньоутробного розвитку та ін)


Підготовка до УЗД органів мошонки

УЗД органів мошонки не вимагає спеціальної підготовки. Перед дослідженням рекомендується провести звичайний гігієнічний догляд за зовнішніми статевими органами.

Які захворювання можуть бути виявлені за допомогою УЗД органів мошонки?

На УЗД органів мошонки лікар оцінює розміри яєчок і їх придатків, структуру тканини яєчок, наявність яких-небудь утворень в мошонці.

У нормі яєчко дорослого чоловіка не перевищує в розмірі 3х4 см.

На УЗД органів мошонки в залежності від отриманих результатів можуть бути виявлені наступні основні захворювання:

Запальні захворювання органів мошонки (орхіт - запалення яєчка, епідидиміт - запалення придатка яєчка, орхоепідідіміт - запалення яєчка і придатка) - як правило, виникають в результаті інфекції сечівника (уретрит) при захворюваннях передаються статевим шляхом.

Основними симптомами запальних захворювань органів калитки є:

  • різка болючість, почервоніння,

  • ущільнення мошонки,

  • а також підвищення температури тіла. 

На УЗД мошонки визначається збільшення яєчка і його придатка в розмірі, набряклість оболонок яєчка.

Пухлинні захворювання органів калитки (семинома - злоякісна пухлина яєчка, хоріонепітеліома та ін) можуть тривало протікати безсимптомно.

Як правило, першою ознакою пухлини яєчка є прощупується ущільнення в області яєчка.

На УЗД органів мошонки з'ясовують місце розташування пухлини, її структуру, щільність, розміри, а також ступінь ураження місцевих (регіонарних) лімфатичних вузлів.

Варикоцеле - це варикозне розширення вен сім'яного канатика, яке призводить до застою венозної крові в мошонці і проявляється ущільненням і збільшенням у розмірі правої або лівої половини мошонки. Варикоцеле в деяких випадках є симптомом пухлини яєчка. На УЗД при варикоцеле відзначається ущільнення і набряк оболонок яєчка. Нерідко для діагностики варикоцеле використовують допплерівське УЗД - спеціальний метод ультразвукової діагностики, який дозволяє побачити напрямок і швидкість течії крові в судинах.

Аномалії розвитку яєчок, як правило, діагностуються в дитячому віці. Крипторхізм - це затримка опущення яєчка в мошонку з черевної порожнини (де яєчко формується внутрішньоутробно). Крипторхізм, як правило, зустрічається у недоношених дітей та у більшості випадків яєчко опускається в мошонку самостійно через деякий час.

Запис на прийом