Рентгенологічні дослідження

Принцип дії:

Довжина хвилі рентгенівського променя коротше, ніж хвилі видимого світла, і він може проникати крізь тканини тіла. У момент проходження променів, щільні тканини, наприклад кістки, їх поглинають, тому на плівці, або рентгенограмі, залишається світлий силует. М'які тканини відображаються як більш темні ділянки.

Рентген зазвичай використовується при діагностиці:

  • захворювань зубів,
  • кісток,
  • молочних залоз 
  • органів грудної клітини.

 Щоб лікар міг розрізнити м'які тканини однакової щільності, в кровотік пацієнта іноді вводиться контрастна речовина.

Сьогодні рентгенівське зображення часто передається на екран комп'ютера.

Так виглядає зображення результату рентгену на екрані комп'ютера

Рентгенографія. Рентгеноскопічний метод дослідження є важливим і цінним методом, так як він дає можливість швидко орієнтуватися в наявності патологічного процесу і його характері. Крім того, він дозволяє розглядати органи, що знаходяться в русі, що дуже важливо в рентгенодіагностиці.

Перевага цього методу полягає в тому, що висока роздільна здатність рентгенівських плівок дає можливість отримувати багаті деталями знімки, за якими можна більш точно визначати ступінь активності патологічного процесу і реакцію оточуючих тканин.

Іншою і не менш важливою стороною цього методу є менше променеве навантаження за рахунок короткочасність експозиції як лікаря, так і пацієнта.

При рентгенографічному методі дослідження отримуємо рентгенограму, яка об'єктивно відображає рентгеноморфологических зміни в досліджуваному органі і одночасно служить документом. Це дуже важливо. Порівнюючи повторні знімки, можна вивчати динаміку патологічного процесу.

Запис на прийом


Вартість рентгенологічних досліджень