Хромоендоскопія

Різнокольорова картинка

Хромоендоскопія - метод ендоскопічних досліджень шлунково-кишкового тракту з фарбуванням різними безпечними для людини барвниками передбачуваних патологічних поверхневих змін слизової оболонки досліджуваних органів, що дозволяє виявляти і диференціювати мінімальні патологічні зміни епітелію слизової оболонки шляхом комплексного візуального вивчення за допомогою ендоскопа і гістологічного дослідження матеріалів прицільних біопсій.

Показання до проведення хромоендоскопіі стравоходу:

  • підозра на наявність стравоходу Барретта;
  • контрольне обстеження хворих з харчовому Барретта для виявлення можливих вогнищ дисплазії і раку (перш за все, хворих з груп високого ризику: плоскоклітинний рак стравоходу, плоскоклітинний рак ЛОР-органів в анамнезі, ахалазія кардії);
  • атрофічний гастрит для виявлення вогнищ кишкової метаплазії;
  • поліпи і пухлини верхніх і нижніх відділів шлунково-кишкового тракту для взяття прицільної біопсії.

Побічні ефекти - алергічні реакції, подразнення глотки (у вигляді відчуття печіння, поколювання, хворобливі відчуття).

Підготовка:

  • Дослідження проводиться пацієнтам суворо натщесерце.
  • При підготовці хворого до проведення хромоендоскопіі стравоходу і кишечника через катетер розпорошується 20 мл 4% розчину бікарбонату натрію.
  • Потім вводиться 2 мл 0,5% розчину метиленового синього.

Результат фарбування оцінюються через 2-3 хвилини після фарбування.

Після чого розчин метиленового синього змивається 100-150 мл дистильованої води або фізіологічного розчину. Позитивним вважається забарвлення слизової оболонки при появі синьою або фіолетового забарвлення, що зберігається незважаючи на подальше відмивання надлишків барвника фізіологічним розчином або водою. Після цього проводяться ендоскопічний огляд досліджуваного органу і прицільні біопсії патологічних ділянок слизової оболонки.

Хромоендоскопія проводиться пацієнтам з 18 років.

Запис на прийом