КТ головного мозку

КТ головного мозку

КТ головного мозку - що покаже обстеження?

В яких випадках лікар може призначити КТ головного мозку?

КТ головного мозку при черепно-мозкових травмах є безальтернативним способом діагностики змін черепа і мозку в перші 72 години з моменту травми. КТ необхідна для складання докладної клінічної картини, в т.ч .:

- для виявлення дрібних порушень цілісності кісткової тканини і комплексної оцінки серйозних ушкоджень (опис раневого каналу, виявлення сторонніх предметів та ін.)

- для виявлення гематом і крововиливів - для виявлення зміщення внутрішніх структур - для оцінки набряку мозку (при струсах)⠀

У першу добу геморагічного інсульту, які є найгострішим періодом даного захворювання, КТ більш інформативна, ніж МРТ. Свіжа кров на знімках КТ візуалізується як світла ділянка в більш темній речовині мозку. Через 3-5 діб після розвитку геморагічного інсульту гемоглобін крові починає руйнуватися, тому з цього періоду більш інформативною стає МРТ, ніж МСКТ мозку.

Відзначимо, що КТ головного мозку також проводиться тим пацієнтам, у яких є прямі протипоказання до МРТ - наявність в тілі кардіостимулятора, феромагнітних імплантатів та ін.

Крім цього, КТ успішно застосовується для виявлення:

- Характерних ознак набряку мозку і підвищення внутрішньочерепного тиску;

- Крововиливів (гематом);

- Чужорідних тіл;

- Пухлин або метастазів;

- Кіст;

- Енцефалопатії;

- Запальних процесів.

Безумовно, тільки лікуючий лікар повинен приймати рішення, який метод дослідження підходить в кожному конкретному випадку, враховуючи всі фактори.

Телефони для запису: (0542) 77-57-57

(066) 532-78-09, (097) 947-57-57

м. Суми, вул. Чехова, 2 та вул. І. Сірка, 3

#флорис #floris #флоріс #флориссумы #КТ_Суми #компьютерная_томография #КолышкинВладимир #ЧемерисЯрослав #КТголовы #КТголовногомозга