Хрускіт в коліні

Хрускіт в коліні

Хрускіт в коліні нерідке явище.

Людина може відчувати хрускіт в коліні при ходьбі, бігу, вставанні з стільця, присіданні. Тобто - при будь-яких рухах колінного суглоба.

Якщо хрускіт в коліні відчувається постійно, це говорить про зміни в суглобі. Він може не супроводжуватися болем, що створює ілюзію, що немає нічого серйозного. У всякому разі спочатку. Коліна в принципі не повинні хрустіти!

Хрускіт в коліні - це зміни в тканинах коліна, частіше обмінного характеру. Наприклад - порушення обміну кальцію і його накопичення в суглобі може призводити до хрускоту. Спочатку начебто нічого страшного в цьому немає. Ні болю, не змінена функція коліна. Але, з віком такі обмінні порушення можуть призвести до розвитку більш складного захворювання. Наприклад, вираженого дрібнокристалічного артриту.

Хрускіт в коліні буває при нестабільному суглобі. Як відомо, нестабільність (підвищена рухливість) в коліні розвивається при зниженні тургору м'яких тканин колінного суглоба. В такому випадку може виникати не тільки хрускіт, а й з'являтися біль в коліні. Наприклад, при вставанні з стільця або після бігу.

Діагноз при хрускоті в колінному суглобі встановлюється на підставі рентгена, МРТ, або УЗД коліна, а також - лабораторного обстеження.  Але найголовнішим етапом в діагностиці є консультація лікаря ортопеда.

Тільки лікар може звести воєдино клінічну картину (результати обстеження суглоба, який хрустить) і дані апаратного обстеження пацієнта. Більш того, тільки лікар може визначити обсяг необхідного обстеження. Якщо ж лікар ортопед виявить запалення або обмінні зміни в суглобі, він може рекомендувати пацієнту консультацію лікаря ревматолога.

Будьте здорові разом з Медичним центром «Флоріс»

Телефони для запису: (0542) 77-57-57

(066) 532-78-09, (097) 947-57-57

м. Суми, вул. Чехова, 2 та вул. І. Сірка, 3 та І. Сірка, 7/2

#флорис #floris #флоріс #флориссумы #ортопедСумы #КТСумы #УЗИСумы #РентгенСумы

Запис на прийом