КТ Легень " Руйнування Міфів"

КТ легень, зображення на моніторі

Сьогодні в країні бушує третя хвиля короновірусу, щодня маємо тисячі нових випадків захворювань та сотні смертей. Але, залишаються люди, які до сих пір не вірять в існування COVID-19, вони закликають не проходити діагностику, не лікуватися та не вакцинуватися. Розповсюджуючи міфи про завищені статистичні показники захворюваності чи ледве не смертельну дозу опромінення від КТ легень, що діагностика Ковід-пневмонії на КТ не проводиться в жодній із західних країн світу, цим самим шкодять здоров’ю пацієнтів, вводячи їх в оману та віднімаючи дорогоцінний час необхідний для початку своєчасного лікування.

Спеціалісти медичного центру «Флоріс» підготували актуальну інформацію та надали зноски на авторитетні видання провідних науковців світу, які руйнують ці міфи вважають КТ основним скринінговим методом діагностики ураження легеневої тканини та існує велика кількість публікацій щодо специфічних відмінностей, які притаманні саме коронавірусному ушкодженню паренхіми легень.
CT Imaging and Differential Diagnosis of COVID-19

  • В багатьох прогресивних країнах були проведені дослідження, спрямовані на зменшення отриманої дози опромінення для діагностики Ковід. Порівнявши КТ дослідження з рентгенографією легень, було виявлено що, майже у половина пацієнтів, що брали участь в дослідженні, і не мали рентгенографічних проявів уражень легень, на КТ спостерігались типові зміни, характерні для коронавірусної пневмонії. Тому основним методом візуалізації залишається КТ, що має значно вищу чутливість та дозволяє раніше виявляти легеневі порушення. Diagnostic value and key features of computed tomography in Coronavirus Disease 2019The Clinical and Chest CT Features Associated With Severe and Critical COVID-19 Pneumonia
  • А як бути у випадках коли ПЦР-тест показав негативний результат, але у пацієнта чітко виражені симптоми хвороби, наприклад температура, кашель, задишка. В такому випадку, на самій ранній стадії захворювання КТ підтвердить ураження легень, в тому числі ковідної етіології, що дозволить вчасно вибрати правильну тактику лікування.    Невже краще почекати поки сатурація буде 70%, а пацієнт тим часом не отримує адекватної терапії? КТ діагностика дозволяє лікарю чітко розуміти що саме він лікує у даного пацієнта і безперечно допомагає вибрати оптимальну тактику лікування. 
  • Звичайно, не потрібно робити КТ із цікавості чи «за компанію», адже це діагностичний метод, а не засіб для самозаспокоєння. Якщо говорити про променеве навантаження, то після одноразового дослідження легень воно становить еквівалентно перельоту літаком на 2 тис. км., що не так багато. Саме тому важливо визначитись з місцем проведення КТ діагностики, а саме медичний центр, де КТ проводиться на сучасному обладнанні з використанням технологій зменшення дози променевого навантаження.
  • Комп’ютерна томографія грудної клітки (КТ) не тільки є більш чутливою, ніж ПЛР (RT-PCR) при діагностиці COVID-19, але також корелює з прогресуванням хвороби та одужанням. Chest CT manifestations of new coronavirus disease 2019 (COVID-19): a pictorial review
  • Незважаючи на свою діагностичну корисність, КТ не завжди доступний, наприклад хворим із тяжким перебігом, пацієнтам на ШВЛ.  Запропоновано використання ультразвукового дослідження, яке було б цінним діагностичним методом для особливо важких хворих, яких не можна транспортувати на КТ. Однак УЗД є більш точковим, порівняно з КТ, що детально охоплює всю легеневу тканину.​  Point-of-Care Lung Ultrasound Findings in Patients with COVID-19 Pneumonia

Не нехтуйте своїм здоров'ям!!!
Вчасно проведене дослідження дає можливість запобігти важких ускладнень. Будьте здорові, разом з медичним центром «Флоріс».
Телефони для запису: (0542) 77-57-57
(066) 532-78-09, (097) 947-57-57
м. Суми, вул. І. Сірка, 3

Запис на прийом

#флорис #floris #флоріс #флориссумы #КТ_Суми #компьютерная_томография