УЗД шлунка та кишечника - діагностика повинна бути своєчасною

Зверніть увагу!

Головний лікар медичного центру Флоріс Валерій Гапченко

Наш режим харчування, а тим більше - його якість, як правило, далекі від ідеалу. Продукти з великою кількістю хімічних добавок, їжа всухом'ятку і на бігу, фастфуди-все це рано чи пізно позначається на системі травлення. Періодична печія, метеоризм, тяжкість і неприємні відчуття в шлунку і кишечнику, а іноді і явні болю - дуже поширені скарги, які є ознакою цілого ряду захворювань шлунково-кишкового тракту. Отже, якщо у вас періодично виникають перераховані вище та інші тривожні симптоми - потрібно виявити і лікувати захворювання, яке в іншому випадку може привести до найсумніших наслідків. І ні в якому разі не ковтати перші-ліпші таблетки або гелі, які «відмінно допомогли» вашим знайомим. Перш, ніж лікуватися, потрібно точно знати, що лікувати.

Як це дізнатися?

Традиційними способами дослідження шлунка і кишечника є пальпація, ендоскопія, рентгеноскопія. Проте вони не завжди ефективні. Та й вражена може бути область шлунка або кишечника, важкодоступна для таких досліджень. Подолати ці труднощі допоможе ультразвукове дослідження шлунка і кишечника.

Раніше УЗ-дослідження цих органів вважалося неможливим через недосконалість методики та обладнання, а також низькою роздільної здатності ультразвукових апаратів. Однак сучасна високоточна апаратура може з цим впоратися. Першими в Україні подібні дослідження почали проводити фахівці медичного центру «Флоріс» понад 10 років тому. За цей час накопичено величезний безцінний досвід. Розроблені та запатентовані власні методики сканування шийного і абдомінального відділу стравоходу, шлунка і всіх відділів кишечника.

Спільно з першою, і на жаль, поки єдиною в Україну кафедрою ультразвукової діагностики Харківської академії післядипломної освіти лікарів, розроблено навчальний курс підготовки спеціалістів ультразвукової діагностики для усієї України, видані підручники та методичні рекомендації, якими користуються колеги з Росії, Білорусі, Німеччини та інших країн .

Порівняльна характеристика рентгенологічного, ендоскопічного та ультразвукового методів досліджень порожнистих органів (шлунка і всього кишечника)

Критерії    Ультразвукове дослідження   Рентгенологічне дослідження   Ендоскопічне дослідження  
Інвазивність Неінвазивне Неінвазивне Інвазивне
Рентгенівське випромінювання  Немає випромінювання Є випромінювання Немає випромінювання
Оцінка структури стінки по всій товщині Дозволяє визначити  Не дозволяє визначити Не дозволяє визначити
Фізіологічність дослідження функції органу  Фізіологічно  Не фізіологічно Не фізіологічно
Комфортність Комфортно Не комфортно Не комфортно
Просторово-роздільна здатність Відмінна роздільна здатність, можливість побачити структури до 0,001 мм  Хороша роздільна здатність Хороша роздільна здатність
Дослідження кровоносних судин і кровотоку в них Можливо Не можливо Не можливо
Оцінка прилеглих лімфатичних вузлів Можлива Не можлива Не можлива
Можливість взяття біопсії  Не можливо * Не можливо Можливо
Вартість Доступно Доступно Доступно
Тривалість процедури 5-8 хвилин До 40 хвилин До 40 хвилин
Інформативність інформативніше на порядок Інформативно Інформативно

* Після УЗ-дослідження біопсія завжди більш інформативна, тому що оцінка структури стінки органу по всій товщині дає можливість ендоскопіст після УЗД прицільно взяти матеріал для гістологічного дослідження, тобто виконати біопсію. Не кожному пацієнту потрібно проводити біопсію, але якщо виникає така необхідність, то її варто робити за допомогою ультразвукової навігації. Саме УЗ-дослідження може виявити патологію в стінці органу або за її межами. В таких випадках при ендоскопії та рентгені цієї ділянки патологічних змін не видно. Враховуючи вищесказане, інструментальне дослідження шлунково-кишкового тракту, зокрема шлунка і кишечника, необхідно починати з ультразвукового дослідження, тому що:

• ультразвукове дослідження не викликає ушкодження слизової оболонки (не инвазивно),

• НЕ опромінює пацієнта рентгенівськими променями (УЗД нешкідливо)

• комфортне для пацієнта,

• дає інформацію про стінці по всій товщині,

• має високу просторову роздільну здатність,

• дає можливість оцінити характер кровооб рощення, визначити локалізацію, вид і форму судини,

• оцінити стан лімфатичних вузлів,

• оцінити функцію в фізіологічних умовах.

Які захворювання можна діагностувати при УЗД стравоходу, шлунка, кишечника?

• Запальні захворювання, що вражають стінки шлунка і кишечника: гастрити, у тому числі - і гіпертрофічні, гастродуоденіти, коліти. Як етап розвитку патологічного процесу на тлі запалення часто з'являється ерозія, з якої може утворитися виразка. Без лікування виразкова хвороба може перероджуватися в злоякісні новоутворення (рак) і ускладнюватися шлунково-кишковою кровотечею, яке може виникнути в результаті поглиблення виразкової ніші і порушення цілісності судини.

• За допомогою ультразвукового методу дослідження можна оцінювати функцію шлунка і кишечника у фізіологічних умовах, тому що в якості контрасту при УЗД використовується вода або навіть фруктовий сік (при дослідженні шлунка). Вивчення функції дає можливість виявити такі її порушення, як дуодено-гастрального рефлюкс (вміст 12-палої кишки закидається у шлунок проти природного руху), гастро-езо-фагіальний рефлюкс, гіпотонія кишечника та інші. Також можна визначити стеноз (звуження) шлунка або кишечника, аномалії їх форми, розташування.

Сонограма шлунку (гастрит)

Поліпи, що утрудняють пересування їжі по стравоходу та її переварювання. Крім того, вони можуть піддаватися злоякісного переродження. При їх ерозії також виникає небезпека шлунково-кишкової кровотечі.

• Онкологічні захворювання органів травлення. УЗ-дослідження допомагає виявляти їх на ранніх стадіях, оскільки дозволяє виявити найменше потовщення стінки шлунка та стравоходу. Чітка пошарова візуалізація стінок шлунка і кишечника з використанням допплерографії, що показує посилене утворення нових кровоносних судин в районі новоутворення дають можливість лікарю поставити точний діагноз вже при 1-й стадії 1-го ступеня, а це дозволяє провести успішне оперативне втручання. Лікування на цій стадії раку практично завжди закінчується 100%-ним лікуванням.

Комплексний підхід - це реальність

Одного результату УЗ-дослідження недостатньо, щоб позбутися проблем з ШКТ, для цього потрібно відповідне лікування. Уточнити діагноз і визначити найбільш ефективний метод лікування можуть кваліфіковані фахівці медцентру «Флоріс», які ведуть прийом пацієнтів. Тут же діє лабораторія з унікальним для України високоточним обладнанням. Тому провести необхідні аналізи, визначити онкомаркери, виявити інфекції, що є причиною запальних захворювань, і отримати максимально точний їх результат можна, не виходячи з медцентру «Флоріс».

Запишіться!

Язва шлунку

Оператори медичного центру «Флоріс» люб'язно запропонують вам зручний для вас час, детально розкажуть про цікавлять вас дослідженнях і підготовці до них і зроблять все, щоб ви втратили мінімум часу.

При перших симптомах захворювання шлунково-кишкового тракту таких як біль в області живота, печія, відрижка, здуття кишечника, розлад травлення, блідість шкірних покривів (при низькому гемоглобіні) звертайтеся до медичного центру «Флоріс». Зробіть це для того, щоб отримувати від життя і їжі задоволення, а не страждання. Не запускайте хворобу. Не чекайте загострення. Змініть якість свого життя в кращу сторону.

Дзвоніть: 77-57-57

Візуалізація стінки шлунку