УЗД опорно-рухового апарату

Презентовано нові УЗД-методики в ортопедії і травматології

ЗВИЧАЙНО медичні конференції викликають інтерес виключно в колі вузьких фахівців конкретної галузі. Але трапляються і такі, результати яких знаходять застосування в широкій медичній практиці.

Ось що розповів нам головний лікар «Флориса» ВАЛЕРІЙ Гапченко:

 ВАЛЕРІЙ Гапченко

 

 

 

- Лікарі нашого центру постійно займаються науковими дослідженнями. Тільки з питань травматології в різних вітчизняних і зарубіжних виданнях опубліковано 14 статей, підготовлених докторами «Флориса». Крім того, творчим колективом лікарів центру запатентовано сім авторських діагностичних методик. «Флоріс» використовує в роботі найбільш передові досягнення в області високих технологій. Мало того, на їх основі розробляються власні методики, в тому числі ультразвукової діагностики скелетно-м'язової системи, які. допомагають ортопедів і травматологів в лікуванні пацієнтів.

Доповідь начмеда «Флоріс» МИРОСЛАВА СТАРКІВА.

МИРОСЛАВ СТАРКІВ

 

 

 

- Ще понад 20 років тому були зроблені перші спроби дослідити скелетно-м'язову систему за допомогою ультразвукового методу. На жаль, обладнання минулих поколінь мало малу інформативність, і тому метод не знайшов широкого застосування в медицині.

 

Раніше рентгенографія була єдиним методом діагностики патології скелетно-м'язової системи. Цей метод дозволяв добре оцінювати кісткові структури. Однак його можливості в діагностиці захворювань м'яких тканин недостатні. Метод не дозволяє побачити безпосередньо структуру хрящів, сухожиль, зв'язок, дрібні осколки при переломах і чужорідні тіла в м'яких тканинах, оцінити кровопостачання.

Пізніше, з появою рентгенівської комп'ютерної томографії, особливо магнітно-резонансної, з'явилася можливість якісного вивчення не тільки кісткових структур, але і м'яких тканин.

Однак і цей метод дослідження мав суттєві недоліки, такі як значна променеве навантаження, тривалість дослідження і висока його вартість.

З появою ультразвукових сканерів експертного класу з'явилася можливість побачити не тільки кісткові структури, а й м'які тканини, стан міжхребцевих дисків, хребетного і корінцевого каналів, кровопостачання. Сьогодні ми представляємо новий етап ультразвукового дослідження скелетно-м'язової системи, маючи в розпорядженні сучасне обладнання з високим дозволом в чорно-білий режим і зі спеціальними можливостями для дослідження кровоносних судин (кольорові доплери).

Так, показаннями для ультразвукового дослідження кістково-м'язової системи можуть бути болі в області всіх відділів хребта, суглобів, сухожиль, зв'язок і м'язів.

Головуючий на конференції обласної травматолог МИКОЛА Яковенчук сказав:

МИКОЛА Яковенчук

 

 

 

- Ортопедо-травматологічна служба області вже користується величезними можливостями центру «Флоріс». Адже центр має в своєму розпорядженні обладнанням експертного класу, і кожен з УЗД-апаратів представлений в Україні в єдиному екземплярі. Завдяки цій техніці і майстерності лікарів «Флориса» діагностуються трудноопределяемие раніше захворювання. Такі, наприклад, як патології колінних і плечових суглобів, захворювання хребта, порушення кровопостачання тазостегнових суглобів. І завдяки діагностичним методикам, розробленим нами спільно з головним лікарем центру «Флоріс» Валерієм Гапченко, можна на ранніх стадіях діагностувати важкі захворювання. А значить, успішніше їх лікувати і менше часу відводити на реабілітацію хворого.

Доцент кафедри ортопедії і травматології Сумського медінституту ВОЛОДИМИР ШИЩУК подякував колегам «Флориса»:

Доцент кафедри ортопедії і травматології Сумського медінституту ВОЛОДИМИР ШИЩУК

 

 

 

- Відрадно, що лікарями центру «Флоріс» спільно з обласним травматологом-ортопедом розроблені методики дослідження судин тазостегнових суглобів, що має велике значення в діагностиці такого грізного захворювання, як некроз головки стегнової кістки. З їх допомогою стало легше вирішувати найскладніші і важкі діагностичні завдання. Внесок фахівців центру в продуктивність роботи ортопедів-практиків величезний. І нашу спільну роботу можна назвати новою фазою в лікувально-профілактичному циклі ортопедо-травматологічного напрямки.

З деяких пір наша свідомість орієнтоване на те, що кращі методики та лікарі - за кордоном. Діяльність же лікарів діагностичного центру «Флоріс» руйнує цей стереотип. Є, виявляється, пророки у своїй вітчизні. І як здорово, що їх розробки вже доступні людям, які цього потребують.

Інформація, що говорить багато про що

Наводимо деякі витяги з книги відгуків "Флориса» - медичного центру, успішно працює в Сумах.

«Просто немає слів про якість апаратури в центрі, точності, майстерності, тактовності і уважності при постановці діагнозу Ярового Г.С. і, звичайно, люб'язною його помічниці медсестри Приходько Л. І. Дякую також сім'ї Гапченко за організацію цього унікального центру ».

З великою повагою,

пацієнтка Сметаіііа СВ.

«Велике спасибі колективу« Флориса »за професіоналізм, добре ставлення до хворих. Особливу подяку виношу

Мирославу Петровичу Старківу за підтримку і підказку, до якого лікаря йти далі ».

З повагою,

жителька пес. Степанівка

«Величезне спасибі доктору Гапченко В. В. за особисту участь у долі кожного пацієнта. Його людські якості дозволили знайти душевну рівновагу і впевненість, необхідні для одужання. Щастя зустріти лікаря чеховського типу, лікуючого не тільки справою, а й словом. Прекрасно, що в Сумах є такий центр ».

З великою повагою,

Бескорса Т.Ф., «Сумихімпром»

«Я, Філоненко Марина Олександрівна, дякую головлікаря і весь персонал центру« Флоріс »за допомогу моєму батькові. Він потрапив на прийом у важкому стані, і вчасно поставлений правильний діагноз врятував його життя ».

м.Білопілля

«Півроку тому мені скрутили шию, і тільки лікарі« Флориса »змогли визначити місце ударів. Крім того, доктор Старк знайшов причину мого підвищеного тиску. Велике вам спасибі".

З повагою,

Буринський відділ культури і туризму

виносить вам подяку

за порятунок життя співробітника

«Це по-справжньому кваліфікована робота»

Мішель, Франція