Нове обладнання - нові можливості

Медичний центр «Флоріс»: комплексне вирішення комплексу проблем!

ПРОБЛЕМИ зі здоров'ям, на жаль, рано чи пізно виникають у всіх. Але скільки б не говорилося про важливість діагностики на ранніх стадіях захворювання, багато хто з нас вважають за краще тягнути до останнього, відкладаючи візит до лікувальних установ, поки є сили терпіти. І це зрозуміло і з'ясовно.

Черги, втрачені медкартці, відсутність діагностичних апаратів, неуважність, а іноді і грубість з боку медпрацівників. І це при тому, що ще невідомо, чи покаже застаріла техніка і методи дослідження, які саме відхилення в організмі привели до тієї чи іншої проблеми. І наскільки успішним виявиться призначене лікування ...

Ще пару десятиліть тому альтернативи державній медицині не існувало, а скористатися послугами столичних світил для рядового жителя області було практично нереально. Але за цей час багато що змінилося - і зараз досвід сумських докторів переймає вся Україні а жителі інших областей і навіть країн їдуть в Суми знаючи що саме тут вони отримають, саму кваліфіковану і якісну діагностичну допомогу. Такий популярністю наше місто зобов'язаний медичному центру «Флоріс» його високотехнологічному обладнанню унікальному колективу новаторів-професіоналів. Зараз тут проводяться наукові дослідження відкривають абсолютно нові можливості української діагностики. І скористатися досвідом фахівців «Флориса» і його діагностичною апаратурою найкращих відомих світових виробників може кожен житель України.

Ось уже рік як «Флоріс» переїхав з обласної лікарні в власну будівлю на вул.Чехова 2 І за цей час з просто діагностичного центру - нехай і з унікальним УЗ-обладнанням - він перетворився на потужний сучасний науково-медичний центр зі своєю клініко-діагностичної лабораторією та поліклінікою. Обладнання такого класу точності яке є у «Флоріс», може собі дозволити не кожна університетська клініка за кордоном. Інформація та результати досліджень які збираються і обробляються фахівцями центру - готовий матеріал для серйозних наукових статей На їх основі в «Флоріс» розробляються нові методики досліджень випускаються методичні рекомендації книги та статті. Накопичений досвід стає базою для лекцій і наукових конференцій в Україні та за оубежом мета яких - ознайомити фахівців з можливостями застосування діагностічкой апаратури і подальшого за цим лікування результатикоторого мот бути набагато успішніше.

Слово головному лікарю медичного центру «Флоріс» ВАЛЕРІЮ Гапченко:

- Краща не тільки в регіоні але і в країні високочутлива УЗ-апаратура найвищої якості дозволяє не тільки виявляти захворювання на ранніх стадіях Багато органів і судини дослідження яких проводиться у нас, раніше взагалі вважалися недоступними для УЗД. Їх захворювання діагностували лише за симптомами і за допомогою рентгенівської апаратури, яка не дає можливості поспостерігати саму роботу органу і до того ж через опромінення небезпечна для здоров'я. У нас вперше почали проводити УЗ-дослідження порожнистих органів шлунка і кишечника заочеревинного простору, скелетно-м'язової системи, мигдалин уретри судин очей і яєчок слинних залоз мови шкіри ... Це дуже важливо адже наприклад дослідження кульшового суглоба може показати некроз, часто виникає через нестачу кровопостачання і приводить до втрати здатності рухатися. Зараз це захворювання все частіше зустрічається навіть у молодих людей і на все життя робить їх інвалідами - але ж при вчасно призначене лікування цього можна уникнути. Або така часто зустрічається проблема у чоловіків як простатит Останнім часом він часто діагностується навіть у молодих людей. Це захворювання може протікати безсимптомно або з рідкісними больовими відчуттями. Сучасні методи дослідження допомагають виявити його на ранніх стадіях: УЗД визначає структуру і розміри простати, з його допомогою можна оцінити кровоток залози виявити можливі пухлини або мікрокальцинати. Лабораторні ж дослідження допомагають лікареві визначити причину захворювання - до нього нерідко прівот сечостатеві інфекції або дя нойнов осередки в інших органах В таких випадках щоб боротися з простатитом, потрібно спочатку вилікувати його причину - тому обстеження має бути максимально інформативним і комплексним

Через неправильного діагнозу можна пропустити злоякісну пухлину на ранніх стадіях коли вона повністю виліковна. Діагностована на пізніх стадіях пухлина веде до трагічних наслідків На нашому обладнанні можна побачити початок онкологічного захворювання навіть у маленькій родимці-завдяки високій точності зображення ми бачимо кордону пухлини і живлять її кровоносні сосудьГ

Методам УЗ-діагностики використовуються у «Флоріс», присвячені наукові праці співробітників медичного центру людей творчих шукають прагнуть у всьому, дійти до суті розробляють авторські мето ^ ..

- Коли ми почали впритул займатися УЗД, - розповідає директор центру «Флоріс» ТЕТЯНА Гапченко, - відразу виникло питання: чи можемо ми, переглядаючи структуру органу, визначити, наскільки він справляється зі своєю функцією? Дати відповідь на це питання допомагають лабораторні дослідження. Але лабораторії такого рівня, який би нас влаштовував, в Сумах не було - доводилося користуватися послугами лабораторій великих міст, а це вносило ряд інших складнощів. Час, витрачений на збір аналізів і їх перевезення умови транспортування погода - все це дуже сильно позначається на достовірності результатів. Крім того є ряд дуже чутливих аналізів які потрібно робити протягом години інакше показники змінюються. Тому ми вирішили що «Флоріс» необхідна своя лабораторія. Придбали найякісніше лабораторне обладнання кращих світових виробників.

Деякі наші апарати можуть замінити два-три звичайні лабораторії з повним штатом співробітників При цьому людський фактор зведений до мінімуму. Комп'ютерна система сама додає потрібні реактиви у вакуумні пробірки стежить за терміном придатності реактивів проводить ряд аналізів по заданій програмі - і видає результати у вигляді роздруківки. Особливу увагу ми приділяємо достовірності аналізів - проводимо щоденний внутрішньолабораторний контроль якості беремо участь у всеукраїнському міжлабораторному контролі якості результати якого складають 100% - це дуже рідкісний показник для українських лабораторій при тому що більшість, з них економлять на контролі і проводять його в кращому випадку раз або два на місяць.

Всі результати аналізів заносяться в архіви це дуже зручно для лікаря який може порівняти аналізи пацієнта з отриманими рік або два тому оцінити успішність лікування зробити висновки про розвиток патології.

Багато з цих аналізів є рідкістю в Україні-хоча саме вони допомагають набагато швидше побачити правильну картину захворювання У клінічному аналізі крові який ми робимо - 23 показника багато з яких лікарі лікувальних установ не враховували при призначенні лікування Та ж картина з біохімічними показниками онкомаркерами і т. п Тому, зараз ми разом з МОЗ розробили методичні рекомендації та курс лекцій які допомогли б докторам застосовувати ці знання в лікуванні пацієнта. У нас можна швидко і детально дізнатися все: від рівня холестерину і гормонів в крові до наявності інфекцій та паразитів або порушень репродуктивної функції. Наприклад, гастрити, виразкова хвороба часто викликаються бактеріями бактерії, і це потрібно обов'язково враховувати при лікуванні. Або різноманітні паразити, що вражають самі різні органи і викликають запальні процеси, які можна лікувати роками і так від них і не позбутися, - ми визначаємо їх наявність по антитіл у крові. Це набагато надійніше, ніж звичайні аналізи калу і слизових виділень, які далеко не завжди здатні виявити тих чи інших паразитів. А наскільки простіше і зручніше раз здати аналіз крові, ніж тиждень здавати кал і нічого не знайти! Що вже говорити про хламідії, які люблять селитися не тільки в органах сечостатевої системи, а й в очах, в суглобах - чи можна їх знайти звичайними методами? Або лямблії в жовчному міхурі і тонкому кишечнику - раніше для їх виявлення треба було проходити зондування - процедуру дуже травматичну і неприємну. Також ми проводимо дослідження і на алергени, виявляємо порушення імунітету, проводимо пренатальну діагностику для вагітних, масу інших специфічних аналізів, якість і рівень яких разом з УЗ-дослідженнями дає можливість максимально повно оцінити стан організму. І звичайно ж, за такої діагностичної базі можна було б обійтися без фахівців, які можуть зробити правильні висновки з отриманих результатів, призначити у разі потреби додаткові дослідження, дати рекомендації по лікуванню. Тому у нас ведуть прийом терапевт, сімейний лікар, ендокринолог, невропатолог, уролог, гінеколог, хірургортопед та інші. Все це призначено в першу чергу для зручності пацієнтів, які, прийшовши до нас, користуються не тільки останніми досягненнями медицини, але і привітністю і доброзичливістю медперсоналу, максимальною увагою та повагою.

Детальніше про напрямки роботи медичного центру «Флоріс» ми розповімо в наступних номерах ВШ. Але записатися на прийом до фахівця або на дослідження можна вже зараз - за тел.: (0542) 648-175, 648-178 або за адресою: м.Суми, вул.Чехова, 2.

Головний лікар медичного центру «Флоріс» ВАЛЕРІЙ ГапченкоДиректор центру «Флоріс» ТЕТЯНА Гапченко

Руслана Рябініна