Не доводьте себе до сліпоти!

МИ часто навіть самі не уявляємо, яку роль грає зір в нашому житті. Ми навантажуємо очі, читаючи дрібний шрифт, не дбаємо про достатньому освітленні, годинами, а деколи і цілодобово сидимо біля комп'ютера чи телевізора ...

Чи варто дивуватися, що фахівці відзначають постійне зростання кількості пацієнтів з судинними захворюваннями очей причому не тільки літніх, але й молодих. Такі проблеми нерідко є наслідком захворювань хребта, черепномозкових травм і травм орбіти ока, супроводжують цукрового діабету, гіпертонічної хвороби, захворювань крові.

- Поширеність судинних захворювань становить до 54,9% від загальної кількості захворювань сітківки та зорового нерва, - розповідає лікар ультразвукової діагностики медичного центру «Флоріс» МИРОСЛАВ Старк. - Це такі захворювання, як гостра судинна оптична нейропатія, або гостре порушення кровообігу, грубо кажучи, «інсульт» в зоровому нерві; тромбози центральної артерії і центральної вени сітківки, а також їх гілок; хронічні судинні оптичні нейропатії. Вони є важкою формою патології ока, найчастіше супроводжуються погіршенням зорових функцій, закінчуються тим або іншим ступенем атрофії зорового нерва і стають однією з головних причин сліпоти та слабкозорістю. Звичайно ж, дуже важливо своєчасно діагностувати порушення кровотоку в судинах очей і розвивається патологію - адже це дозволить максимально зберегти, а може, й відновити зір до того, як його втрата стане незворотною. І для десятків тисяч людей справжнім порятунком став винахід доплерографії методу дослідження судин, що дозволяє оцінити кровоток у самих дрібних судинах організму, в тому числі і очних.

У медичному центрі «Флоріс» ми використовуємо найсучасніші високоточні доплерівські сканери. Це відкрило нові можливості в діагностиці, виборі ефективного лікування, спостереженні за динамікою процесу самих різних патологій.

Завдяки комплексній оцінці швидкісних показників кровотоку і форми доплерографіческой кривої судин ока і орбіти сьогодні можна не тільки визначити, за яким з судин порушений або припинений кровотік, але і вибрати раціональне лікування. Так, за допомогою доплерографії можна диференціювати ішемічний і неішемічної тип оклюзії центральної вени сітківки; артеріальний, венозний або змішаний типи гострої судинної оптичної нейропатії і т.п. Більше того, ми можемо зафіксувати загрозу гострого порушення кровообігу тоді, коли зниження зору ще немає, а пацієнт помічає лише періодична поява «туману» перед очима. Своєчасний початок лікування дозволяє запобігти судинну катастрофу і зберегти зір. Відомо, що до 64% ​​випадків порушення кровообігу зорового нерва і сітківки протікають з ураженням другого ока, а тому при закупорці посудини на одному оці важлива оцінка кровотоку парного ока. Доплерографіческое дослідження допомагає також у спостереженні за динамікою змін кровотоку і корекції лікування судинної патології ока.

Неоціненні можливості доплерографії та в диференційній діагностиці ряду патологій. Так, її застосування дозволяє визначити злоякісність виявленого новотвору орбіти, оцінити ступінь зниження швидкісних показників в артеріях і венах орбіти за рахунок здавлювання їх пухлиною. Або діагностувати гліозні розростання при цукровому діабеті, які при звичайному УЗ-дослідженні очі нерідко імітують відшарування сітківки. Застосування доплерівських режимів дозволяє точно визначити, чим є виявлені структури, і призначити правильне лікування.

Тому не варто чекати яскраво вираженого зниження зору, щоб звернутися до фахівців, - використовувана в медичному центрі «Флоріс» сучасна апаратура високого класу дозволить визначити захворювання і розпочати його лікування на ранніх стадіях, а це є половиною успіху.