Діагноз, доза, долар, динаміка - принцип чотирьох «Д» в ультразвукової діагностики - частина 2

Правильно і своєчасно поставлений діагноз - це вже більше половини вдалого лікування і одужання. Так говорив ще Гіппократ. Коли опиняєшся в приватному медичному центрі «Флоріс» розумієш, що найшвидший, точний і безболісний спосіб дізнатися про стан свого здоров'я - це ультразвукова діагностика.

Фахівці медичного центру «Флоріс» зробили серйозний прорив у ультразвукової діагностики, запровадивши у себе найсучасніші діагностичні методики. Тут можна пройти УЗД на одних з кращих апаратів в світі - «Арliо» Т0SНIВА, Sequola Acuson-Siemens (єдиних в Україні!), Попередивши багато небезпечні захворювання.

Бути здоровим - модно і необхідно. Економити на здоров'я - злочин перед собою. Істинно щасливим може бути тільки здорова людина.

Сьогодні наш співрозмовник - головний лікар МЦ «Флоріс» - Валерій Гапченко.

- Ваша робота над дисертацією близька до завершення. Впевнена, це гідний наукова праця, і ця дисертація не буде «мільйонної» нікому не потрібною.

- Я б так не говорив. Кожна дисертація - це праця, яка удосконалює лікаря, формує професійне світогляд, запалює іскру творчості і розвиває її. Знаєте, є маса молодих талановитих і підготовлених людей, здатних відразу після інституту приступити до дисертації. І це правильно! Їх ідеї гідні, щоб їх захищати і впроваджувати в життя. Вважаю, що не потрібно йти до своєї дисертації роками, як я, 15 років, але у мене склалися певні обставини. У молоді необхідно культивувати прагнення до наукових розробок і досліджень. Я викладаю в нашому медінституті і хочу сказати, що у нас здібні, талановиті студенти, у яких є бажання вчитися і творчо працювати.

... У мене особисто до науки своє ставлення. Своєрідне. Чому я пишу дисертацію? Отримавши прекрасну технічне оснащення ми раптом в якійсь мірі виявилися в області невідомого та недослідженого. Кожен день виникають питання, на які ми шукаємо відповіді, збираємося в суботу і неділю, аналізуємо складні випадки. Ми багато вчимося і не боїмося визнаватися в цьому.

Таким чином, є пошук, який необхідно описати, і є результат, про який потрібно розповісти. У двох словах, це інструкція, це керівництво до дії для інших, хто рано чи пізно зіткнеться з подібними проблемами, а наша робота їм допоможе.

Керівництво медичного центру Флоріс

Щоб розуміти, наскільки ми на правильному шляху, необхідно все відстежувати і фіксувати. Так поступає кожна солідна і поважає себе медичний заклад.

- І наскільки ж ви на правильному шляху? Тобто, на скільки ваші діагнози бувають точними?

- Якщо взяти в загальному - на 90%. Це дуже хороший показник, оскільки абсолютної точності не існує в природі. Якщо вам пообіцяють 100%, будьте обережні.

Специфіка ультразвукових досліджень полягає в тому, що наше спілкування з пацієнтом відбувається 10-15 хвилин. Коли ж ми бачимо динаміку його стану, то помилка в діагностиці практично виключена. Знаєте, є такий вислів, що самий правильний і точний діагноз ставить той, хто дивиться пацієнта останнім.

- Ультразвук може показати: злоякісна або доброякісна пухлина?

- Так, може. Ознаки ці дуже конкретні і добре ідентифікуються. У нас переваги, адже у «Флоріс» знаходиться чутливе і найкраще обладнання, яке тільки може бути на сьогоднішній день. Воно дає максимально точну інформацію на самих ранніх стадіях хвороби, ми бачимо мінімальні зміни в організмі, які можуть служити тривожним сигналом.

- Валерію Володимировичу, Ви плануєте збільшувати парк медичного обладнання в центрі?

- Плануємо. За великим рахунком місту і області потрібен сучасний діагностичний центр. Я чітко уявляю сьогодні, що таке діагностика і що повинен собою представляти діагностичний процес в цілому.

Діагностичний центр в Сумах - моя давня мрія, і я маю всі підстави говорити, що незабаром вона почне здійснюватися. Це моя позиція, це - справа мого життя. Кожна людина народжується з якоюсь місією. Я себе відношу до категорії людей, які творять.

- Зрозуміло, у Вас є справа всього життя, від якого Ви відчуваєте справжню насолоду. Можливо, в цьому і полягає щастя. А як з матеріальними благами? Існує стереотип, що якщо приватна медицина, то це просто «скажені» гроші.

-Що стосується нас, мене і моєї дружини Тетяни, яка є директором медичного центру «Флоріс», то у нас звичайна квартира, нормальна машина, ми маємо можливість навчати нашу дитину, відпочивати.

... Знаєте, я мрію про невеликому будинку, практичний і ергономічному. Можливо, згодом ця мрія здійсниться. В даний момент гроші витрачаються на обладнання, яке могло б поліпшити якість нашої роботи і надати додаткові діагностичні можливості. Ми не шкодуємо грошей на участь у конгресах, семінарах, на навчання, на інформаційне забезпечення.

Ви правильно помітили, у нас є головне - справа життя. Дуже важливо зробити у своєму житті корисні і гідні вчинки, дуже важливо, щоб тобою пишалися твої діти, дуже важливо вдосконалюватися, щоб бути в змозі допомагати іншим.

- Скажіть декілька слів про колектив МЦ «Флоріс».

- Наш колектив - це прекрасні фахівці, порядні люди. Загальна якість для всіх нас - любов до професії, бажання вчитися, прагнення до нових вершин, ентузіазм, творчий підхід.

- Текучка є?

- Є. Нормальна текучка. Деякі вже працюють в клініках Канади, Німеччини, Франції. Ми за них раді.

- А у вас було бажання виїхати?

- Ні, не було. Була можливість, були запрошення. Але ... я тут. І не шкодую про це.

- У вас з дружиною, можна сказати, сімейний бізнес. Це в житті допомагає чи навпаки?

- Допомагає, звичайно. Тому що існує чіткий розподіл обов'язків. Тетяна Іванівна - прекрасний організатор і менеджер, і, як на директора, на ній лежить тягар відповідальності за чітке і правильне функціонування підприємства «Флоріс».

- Валерію Володимировичу, Ви якось обмовилися про принцип чотирьох «Д».

- Якось мій колега приїхав з закордонного конгресу і розповів, що на заході в лікувальних установах існує принцип трьох «Д»: долар, доза, діагноз. Долар - це прийнятна і виправдана оплата за дослідження. Доза - максимально нешкідливе обстеження. Діагноз - мається на увазі його точність і, як наслідок, шлях до правильного лікування і одужання. Я додав сюди ще одне «Д» - динаміку. Тобто, можливість спостерігати пацієнта в динаміці. Процеси, що відбуваються в організмі змінюються в часі. Враховуючи нешкідливість методу ультразвукової діагностики, дослідження можна часто повторювати як під час захворювань, так і з профілактичною метою. Відомо, що хворобу легше запобігти, ніж потім її лікувати.

Інтерв'ю підготувала Олена ГЕРЕНКО