Діагноз, доза, долар, динаміка - принцип чотирьох «Д» в ультразвукової діагностики - частина 1

Правильно і своєчасно поставлений діагноз - це вже більше половини вдалого лікування і одужання. Так говорив ще Гіппократ. Коли опиняєшся в приватному медичному центрі «Флоріс» розумієш, що найшвидший, точний і безболісний спосіб дізнатися про стан свого здоров'я - це ультразвукова діагностика.

Фахівці медичного центру «Флоріс» зробили серйозний прорив у ультразвукової діагностики, запровадивши у себе найсучасніші діагностичні методики. Тут можна пройти УЗД на одних з кращих апаратів в світі - «Арliо» Т0SНIВА, Sequola Acuson-Siemens (єдиних в Україні!), Попередивши багато небезпечні захворювання.

Бути здоровим - модно і необхідно. Економити на здоров'я - злочин перед собою. Істинно щасливим може бути тільки здорова людина.

Сьогодні наш співрозмовник - головний лікар МЦ «Флоріс» - Валерій Гапченко.

- Валерію Володимировичу, давайте повернемося до історії. Ви пройшли складний шлях до того, що зараз є «Флоріс». Кому належала ідея створення медичного центру і коли це було?

- Це було понад 12 років тому. Причини створення центру прості - відсутність адекватного фінансування медицини, застаріле медобладнання, скорочення ... Загалом, все те, що спричинили відбувалися тоді зміни в країні і деструктивні процеси в суспільстві.

Ми приїхали в Суми згідно розподілу після закінчення Курського державного медичного інституту. У той час я працював у відділенні променевої діагностики обласної клінічної лікарні. Моя дружина Тетяна - клінічним провізором і завідуючої лікарняної аптекою.

Організувати і побудувати приватний медичний центр на базі сумської обласної клінічної лікарні - це була моя ідея, а Тетяна мене підтримала. Було, звичайно, складно. Ми використовували свої особисті зв'язки, засоби і навіть самі його будували. Так-так, я після прийому у відділенні лікарні, коли закінчувався робочий день, одягав спецодяг і йшов на будівництво, брав перфоратор і трудився.

- Що означає назва центру?

- Флоріс в перекладі квітка, символізує життя, благополуччя, прогрес, розвиток.

... Року через півтора після відкриття центру, я опинився в Москві на семінарі, де побачив обладнання, на якому працював пан Митьков, метр ультразвукової діагностики пострадянського простору, засновник своєї школи, шановний і дуже відома людина в світі.

Керівництво медичного центру Флоріс

Я був вражений можливостями обладнання, на якому ми практикувалися, а колеги мені тоді сказали, що це далеко не межа і є інші унікальні прилади. Тоді ж у Москві нам продемонстрували апарат експертного класу ТОSHIВА і, їдучи, я пообіцяв собі, що такий апарат буде стояти у нас в м.Суми.

- Це сталося?

- Так, рік тому ми стали щасливими володарями «Арliо» Т0SНВА. Дуже шкода, що це сталося тільки в минулому році, а не набагато раніше. Всі ці роки ми багато працювали над собою як лікарі ультразвукової діагностики, і всі ці роки шукали інвестора.

- Яка вартість апарату?

- Апарат коштує чверть мільйона доларів США. Але це ще не все. Буквально два з половиною місяці тому ми придбали флагман модельного ряду Seguola Acuson-Siemens. Є така компанія, розташована в штаті Каліфорнія, в Силіконовій долині. Це та долина, де ростуть найвищі дерева в світі - секвоі.

- Цікаво, скільки ж коштує цей апарат?

- Вартість його 500 000 доларів.

- Тобто він краще «Арliо» ТOSНIВА?

- Ці два прилади не можна порівнювати. І той, і інший універсальні, і працюють в різних напрямках досліджень. З їх допомогою можна діагностувати ті стани, які раніше не можна було побачити.

Ми є єдиними володарями в Україну такого парку ультразвукових приладів експертного класу. Пишаюся, що вони знаходяться саме у нас, в Сумах.

Я патріот свого міста і мені приємно усвідомлювати, що сумчанам і жителям області не потрібно їздити в Київ, Харків та інші великі міста, щоб обстежитися.

- Валерію Володимировичу, ми знаємо, що Ви та інші доктора центру не тільки практикуєте, а й інтенсивно займаєтеся науковою діяльністю, є авторами запатентованих методик.

- Що стосується методик, я б розділив їх на два розділи. Перший - це ті унікальні перевірені високоефективні методики, розроблені кращими фахівцями ультразвукової діагностики, які ми використовуємо у щоденній роботі з пацієнтами. І добре, що на сьогоднішній момент у нас є апарати, за допомогою яких їх можна застосовувати. Маючи краще устаткування, ми можемо успішно практикувати.

А другий розділ - це виключно наші власні запатентовані методики. Обладнання експертного класу, яке виготовлено для «Флоріс» за спецзамовленням має більш широкі можливості, ніж прилади, що випускаються для масового застосування. Ці можливості навіть виробник до кінця не знає як і де застосувати в практичній медицині.

Якщо у нас виникають труднощі при візуалізації тій чи іншій області, ми змінюємо характеристики сканування (наші прилади це дозволяють робити), шукаємо нові доступи, змінюємо послідовність сканування. Так народжуються власні методики «Флоріс», які патентуються, публікуються і впроваджуються в практику.

- На що здатні прилади експертного класу, які є в МЦ «Флоріс»?

- Прилади експертного класу - це втілення самих останніх досягнень медичних технологій.

Можливості приладів експертного класу великі. Наше обладнання має величезний потенціал, що нас приємно дивує кожен день. І дає можливість відкрити горизонти невідомого.

- Валерію Володимировичу, ми знаємо, що у Вас близько 10 публікацій у провідних медичних журналах. Ви пишете дисертацію, що стосується ультразвукових досліджень міжхребцевих дисків шийного відділу ...

- Кожен лікар, який працює в МЦ «Флоріс», займається науковими дослідженнями за наступними напрямками: дослідження шлунка, 12-палої кишки, товстого і тонкого кишечника; дослідження очей, суглобів, зв'язок, м'язів, сухожиль, судин. Сьогодні у нас є ідеї, як візуалізувати тонкий кишечник, чого в світі в не робить ніхто. МЦ «Флоріс» - це, перш за все, розумні, вмілі, працьовиті спеціалісти.

Регулярно відбувається наше спілкування з фахівцями з різних країн, відвідування наукових конференцій, семінарів. Мені б хотілося відзначити роботи та семінари Лемешко Зінаїди Аронівна, професора з Москви, родоначальниці ультразвукової діагностики в гастроентерології з дослідження порожнистих органів. Крім того, ми плідно співпрацюємо з нашими колегами з Білорусі, Чехії, Польщі, Австрії, Італії, Японії, США.

- А ваші методики - це те саме відкриттям?

- Я б не називав це відкриттями. Відкриття - це щось глобальне повинно бути. А у нас методики, тобто новий погляд на проблему, спосіб її вирішити.