Бережи груди змолоду

Краще бюст при собі, ніж бюст на батьківщині

Споконвіку знаковими елементами жіночої краси вважалися струнка фігура, тонкі риси обличчя і красивий бюст. Але саме останню дамську принадність лікарі вважають джерелом підвищеної небезпеки.

Головний лікар Сумського обласного клінічного онкологічного диспансеру ВОЛОДИМИР КОНАНИХІН

Про деталі проблеми, подробиці профілактики і лікування розповідає головний лікар Сумського обласного клінічного онкологічного диспансеру ВОЛОДИМИР КОНАНИХІН:

- Які запобіжні заходи найбільш ефективні в питанні профілактики захворювань молочної залози? Як потрібно обстежитися, щоб хвороба була виявлена ​​на ранній стадії?

- З минулого року онкологи Сумщини працюють в рамках програми «Онкологія 2007-2016». (Регулярне обстеження всіх жінок). Зараз ми поступово впроваджуємо скринінг. Країни, вже практикуючі такий підхід, отримали можливість виявляти приховано протікають онкозахворювання на ранніх стадіях, а значить, вчасно починати лікування жінки. Однак для організованого скринінгу потрібні умови - діагностика повинна бути недорогий, нешкідливою, а головне - високоінформативної.

Єдиного стовідсоткового методу виявлення захворювання не існує - це завжди комплекс методів, а підтверджується або спростовується діагноз уже морфологічно. Крім того, для профілактичних заходів достатньо обладнання середнього класу, тоді як у випадку підозри на хворобу хворі повинні обстежуватися вже на апаратах високого та експертного класу. І в цьому сенсі у нас налагоджено нормальне здорове співробітництво з діагностичними центрами, наприклад з медцентром «Флоріс», куди ми направляємо хворих, якщо не вистачає своїх резервів або хочемо уточнити деталі. І навпаки, лікарі «Флориса», виявивши хворого з підозрою на онкопатологію, направляють пацієнта до нас - у нас же спільну справу.

Детальніше про діагностику, профілактичної і не тільки, ми розмовляємо з директором діагностичного центру «Флоріс» ТЕТЯНОЮ Гапченко:

Директор діагностичного центру «Флоріс» ТЕТЯНА Гапченко

- Ми горді співпрацею з таким славним установою, як Сумської онкодиспансер, і направляємо до його висококласним фахівцям всіх, у кого в процесі УЗД виявлено характерні патології. Вчені до цих пір сперечаються про причини виникнення раку, висувають різні теорії. Крім загальновідомих першопричин, розглядаються грибкові, венеричні захворювання, порушення режиму харчування, неследованіе споконвічним традиціям, невіра і, як наслідок, хронічний стрес і падіння імунітету. Загалом, на розвиток раку впливають дефіцит моральності і духовності, тобто пороки. Проте якщо проблема існує, наше завдання - її мінімізувати.

Хочу констатувати, що діагностичним обладнанням експертного, тобто найвищого класу в нашому регіоні розпорядженні тільки «Флоріс», тому ми завжди готові надати допомогу в діагностиці. Тим більше що ультразвукове дослідження залишається одним з найбільш прогресивних, а головне - абсолютно нешкідливим методом виявлення захворювання грудей. Найефективніше ультразвукової мамографії поки нічого не винайдено, адже чутливість методу така висока, що можна виявити пухлину розміром менше 5 мм. УЗ-апарат експертного класу здатний оцінити товщину судин діаметром 0,1 мм і дати якісну характеристику кровотоку в виявленому освіту молочної залози. А оскільки це підвладне лише самим високоточним ультразвуковим установкам, мешканкам Сумщини рекомендую проводити таке дослідження саме під «Флоріс», притому не рідше двох разів на рік.

В контексті УЗД молочних залоз хочу відзначити, що сьогоднішні прогресивні методики виявлення цих захворювань комфортні для пацієнток. До того ж саме дослідження займає всього близько 10 хвилин і при цьому дає лікарю максимальну інформацію. Не останню роль в питанні грають професійний і людський чинники - в нашому центрі працюють висококваліфіковані кадри, які пройшли спеціальну підготовку на курсах удосконалення лікарів за кордоном. Більш того, доктора «Флориса» розробили власні і удосконалили вже відомі високоефективні і максимально інформативні методики УЗД молочних залоз. А питання ранньої діагностики захворювань молочних залоз - це не тільки умова порятунку настільки значимого органу, але і ціна самої жіночого життя.

Важливо, що в центрі ведеться база даних на кожного, хто пройшов діагностику у «Флоріс», а це допомагає лікарям спостерігати за розвитком хвороби в динаміці. Позитивно впливає на відвідувачів і рівень обслуговування в нашому центрі: кожен звернувся має право вибрати зручний для себе час обстеження.

Адже пацієнт для «Флориса» - найвища цінність, персонал зустрічає його чемно, запобігливо, і можу без перебільшення сказати, що книгу відгуків медцентру «Флоріс» можна назвати книгою подяк. Записи в ній чіпають своєю безпосередністю та щирістю, а це для нас - найвища оцінка праці.

Тільки за минулий рік в медичному центрі «Флоріс» було обстежено понад трьох тисяч жінок, з них в 52% випадків виявлені доброякісні захворювання молочної залози, а в 15% виявлений рак залози на різних стадіях розвитку хвороби. Я абсолютно згодна з колегами, які стверджують, що головним у попередженні такої недуги, як захворювання молочної залози, є своєчасна і кваліфікована діагностика. Вона ж - запорука подальшого успішного лікування і одужання пацієнток.

Богдан Стеценко