Уретрит

У будь-який з наших клінік Ви можете здати аналізи, наші лікарі проведуть діагностику і лікування уретриту у жінок і чоловіків. У нас працюють лікарі з великим досвідом роботи в урології.

Уретрит - запалення слизової оболонки сечівника. Уретрит є одним з найпоширеніших урологічних захворювань, на яке хворіють як чоловіки, так і жінки.

Симптоми

Для гострого уретриту характерні печіння, свербіж, біль в сечівнику, що посилюються при сечовипусканні. Зовнішній отвір каналу зазвичай почервоніле, набрякле, виділення гнійні або слизові. Поступово біль і набряклість зменшуються, виділення стають незначним. Іноді вони відзначаються тільки вранці у вигляді декількох слизистих крапель. Кількість виділень може збільшуватися після прийому алкоголю, пива, переохолодження, статевого збудження.

Типи уретриту

Прийнято розрізняти уретрити інфекційні і неінфекційні.

Інфекційний запальний процес сечівника може бути викликаний збудниками, що передаються переважно статевим шляхом, а також бути наслідком загальних інфекційних захворювань. В даний час відомо близько 20 хвороб, що передаються переважно статевим шляхом, в клінічній картині яких явища уретриту виражені досить яскраво. Серед них особливо часто зустрічаються гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, гарднерельоз та ін.

Неінфекційний уретрит виникає через різноманітні причини, наприклад травми або алергічної агресії.

Картина гострого уретриту цілком окреслена: різь при сечовипусканні поєднується з виділеннями з каналу на тлі прискорених позивів до сечовипускання. Симптоматика хронічного уретриту більш згладжена. Хворі скаржаться на печіння і свербіж в сечівнику, виділення стають більш мізерними.

Лікування уретриту

Навіть при мінімальних симптомах необхідно звернутися до лікаря, так як запальний процес протікає досить активно і може поширюватися на інші органи сечостатевої та статевої сфери. Уретрит - захворювання, викликане комплексом причин, тому при підборі курсу лікування враховуються безліч моментів. При неефективному лікуванні запалення може поширитися на вище розташовані відділи сечостатевої системи: сечовий міхур (цистит), простату (простатит) і нирок (пієлонефрит).