Пієлонефрит

Пієлонефрит - інфекційно-запальний неспецифічний процес в нирці, який одночасно або послідовно вражає все її структури (паренхиму, миски і т.д.)

Причини

З місцевих предраспологающих факторів найчастішими є аномалії розвитку нирок і сечовивідних шляхів, їх травма; камені нирок і сечоводу, аденома передміхурової залози, стриктура сечівника.

Гострий пієлонефрит

Гострий пієлонефрит характеризується наступними симптомами:

 • високою температурою тіла
 • болем в поперековій області
 • змінами в сечі, які виявляються при обстеженні
 • Також може бути озноб, рясне потовиділення, головний і м'язовий біль, больв суглобах, нудота, блювота, загальні нездужання.

Гострий пієлонефрит у вагітних

Фактори, що призводять до виникнення даного захворювання наступні:

 • зниження тонусу верхніх сечовивідних шляхів
 • здавлення сечоводів маткою при вагітності
 • наявність інфекції в сечостатевій системі

Хронічний пієлонефрит

Хронічний пієлонефрит є наслідком гострого пієлонефриту. Він роками може протікати без чітких клінічних симптомів внаслідок уповільненого запального процесу в проміжній тканині нирки.

Піонефроз

Захворювання являє собою кінцеву стадію пієлонефриту, яка представляє собою гнійне розплавлення і складається з окремих порожнин заповнених гноєм, сечею, продуктами тканинного розпаду. Піонефроз є результатом вторинного хронічного пієлонефриту внаслідок сечокам'яної хвороби, аномалій розвитку і обструктивних процесах в сечовивідних шляхах.

Симптоматика піонефрозу включає в себе тупі, ниючі болі, що посилюються в період загострення.

Паранефрит

Запальний процес в приниркової жировій клітковині. Запалення фіброзної капсули нирки, яка залучається до запальний процес при важкому гнійному пієлонефриті, називає перінефрітом.

Симптоматика - підвищення температури тіла, озноб, нездужання. Через 3-4 діб з'являються локальні болі в ділянці нирок різні за силою і інтенсивності, скорочення поперекових м'язів призводить до вимушеного сколіозу поперекового відділу хребта.

Хронічний паранефрит протікає як ускладнення гострого калькульозного пієлонефриту і протікає по типу продуктивного запалення з заміщенням паранефральной клітковини з'єднувальні або фіброзно-ліпоматозних тканиною.

Аденома простати (від грецького слова aden - заліза) - доброякісна пухлина передміхурової залози. На жаль, цей діагноз, одним з найстрашніших наслідків якого є чоловіче безпліддя, в наші дні дуже поширений. Слід зазначити, що значно підвищується ймовірність розвитку аденоми передміхурової залози з віком - вже в 60 років половина представників сильної статі страждає на це захворювання, а серед вісімдесятирічних взагалі вкрай складно знайти людину, якій не був би поставлений такий діагноз. На жаль, простатитом страждають навіть чоловіки молодше 40 років. Тому так важливо вчасно виявити у себе симптоми цього захворювання, провести діагностику і пройти курс лікування.

Існує досить багато сигналів, які подає нам наш організм, сповіщаючи про аденому простати. Спочатку хвороба проявляється в скруті сечовипускання, оскільки збільшена в обсязі передміхурова залоза тисне на сечовий канал, звужуючи його. Цей на перший погляд невинна симптом є передумовою аденоми простати. Згодом, якщо вчасно не вжити заходів по лікуванню захворювання, сечовипускальний канал може повністю перекритися. Не варто залишати без уваги відчуття печіння в промежині, наявність в сечі плаваючих ниток, загальну психічну стомлюваність. Інші симптоми в основному пов'язані з сексуальними розладами, таким, як тривалі нічні ерекції, прискорене сім'явиверження, стертий оргазм, і, звичайно ж, зниження потенції. Не варто думати, що всі ці симптоми все відразу лавиною обрушуються на хворого. Перебіг хвороби дуже індивідуально, тому діагностику аденоми простати слід провести відразу ж після виявлення одного з них. Також, у простатиту багато причин, тому необхідно відразу ж звернутися за допомогою до кваліфікованого уролога, не займаючись самолікуванням або зовсім не діючи, втрачаючи дорогоцінний час.

Діагностика аденоми простати включає в себе різні методи обстеження пацієнтів. Тут все також залежить від скарг пацієнта, тому методи діагностики індивідуальні для кожного хворого. Як правило, для діагностики аденоми простати потрібні фізичне обстеження, локалізаційного тест, цитологічне дослідження сечі, визначення залишкової сечі (за допомогою УЗД), дослідження еякуляту, мазок з уретри для виявлення бактерій, інфекцій, а також інші методи.

Проблема безпліддя зачіпає в тій же мірі чоловіків, що і жінок, так як і ті й інші страждають від нього. Як правило, чоловіче безпліддя характеризується неможливістю статевозрілого чоловіка запліднити яйцеклітину жінки. На жаль, вчені з'ясували, що сучасні темпи життя і чинники вельми негативно впливають на здатність чоловіків до розмноження. На даний момент безпліддя у чоловіків ділять на 3 типи: перше, порушення виділення сперми; друге, порушення утворення сперматозоїдів; аутоімунне, пов'язане з наявністю антитіл до сперматозоїдів.

Діагностика чоловічого безпліддя, як і при багатьох інших захворювань, починається зі збору інформації, в ході якого встановлюються перенесені вами захворювання. Далі слід огляд статевих органів та направлення на аналізи. Огляд статевих органів допоможе виявити такі захворювання, як: крипторхізм; запальні захворювання; пухлинні і т.д. Що стосується аналізів, то найбільший обсяг інформації уролог отримує від спермограми, яка робиться два рази з різницею в 2 тижні. Цікаво, що до здачі даного аналізу необхідно статеве утримання не менше 3-х днів. Іноді виникає необхідність в додатковому проведенні аналізу, в разі великих відмінностей між двома першими.

Загалом для того, щоб почати лікування чоловічого безпліддя, необхідно провести повний аналіз і виявити його причину. Також обов'язковим є здача аналізів на наявність різних венеричних інфекцій, які дуже часто і є причиною чоловічого безпліддя. Саме під час відвідування клініки,  лікар визначає список необхідних досліджень, таких наприклад як: біопсія яєчок; гормональне; біохімічне; ультразвукове і т.д.

Але повернемося до причин чоловічого безпліддя. Так наприклад секреторное безпліддя (порушення утворення сперматозоїдів), розвивається під впливом безлічі речей. Вплив виявляється як внутрішнє, так і зовнішнє. Зовнішній вплив, це перенесення венеричних інфекцій, до внутрішніх можна віднести порушення нормальної вироблення різних гормонів та речовин, вироблення яких контролюють відділи головного мозку. Тому при лікуванні даного виду чоловічого безпліддя, спочатку потрібно усунути інфекцію, або відновити нормальні рівень вироблення гормонів і інших речовин, яку контролюють відділи головного мозку. Що стосується чоловічого безпліддя через анатомічних порушень, то це, частіше за все, непрохідність сім'явивідних шляхів. В даному випадку оптимальним варіантом є хірургічне втручання. Діагноз аутоімунного безпліддя ставиться в тому випадку, якщо в спермі чоловіки знаходять склеєні сперматозоїди, і присутні антиспермальні антитіла. Для лікування цього виду безпліддя потрібно комплексна терапія і безліч терапевтичних процедур.

 Сучасний рівень медицини дозволяє впоратися практично з будь-яким завданням. Але, для початку необхідно зважитися на обстеження і сходити до лікаря, а в ході лікування строго слідувати його інструкцій.

Передчасне сім'явиверження

Передчасним називають сім'явиверження, яке при мінімальній сексуальної стимуляції настає до або відразу після початку статевого акту і викликає незадоволеність партнерів.

Передчасне сім'явиверження - одне з найбільш поширених сексуальних розладів і зустрічається у 30-35% чоловіків різного віку. Розрізняють первинне і вторинне передчасне сім'явиверження.

Первинне виникає з початку статевого життя і в більшості випадків обумовлене психологічними причинами і підвищеною сексуальною збудливістю.

Вторинне, чи придбане, розвивається внаслідок запальних захворювань передміхурової залози, уретри, сім'яного горбка; аденоми передміхурової залози; еректильної дисфункції, які призводять до багатьох зрушень в центральній нервовій системі, а також до підвищення чутливості внутрішніх рецепторів статевих органів.

Постійні невдалі спроби контролювати процес сім'явипорскування, незадоволеність статевого партнера, невдоволення собою призводять до того, що чоловіки починають уникати сексуальних контактів.

Головною проблемою передчасного сім'явиверження є так званий "невроз очікування" - це стан, коли чоловік зосереджується не на отриманні задоволення від сексу, а на самому процесі сім'явиверження, що призводить до збільшення напруженості і, як правило, закінчується передчасним сім'явипорскуванням.

Підвищена увага до процесу сім'явиверження позначається і на ерекції, що в багатьох випадках призводить до еректильної дисфункції.

Для того щоб виявити справжні причини, що призводять до передчасного сім'явиверження, необхідно пройти ретельне обстеження.

Після бесіди з лікарем хворому виконується зовнішній огляд, пальцеве ректальне дослідження, ультразвукове дослідження статевих органів, що дозволяє виявити різні захворювання, що призводять до передчасного сім'явиверження.

За допомогою інтракавернозного тесту і ДОППЛЄРОГРАФІЧНІ дослідження оцінюється кровопостачання статевого члена для виключення еректильної дисфункції. У деяких випадках виконуються аналізи для виявлення інфекційно-запальних захворювань.

Після проведеного обстеження і встановлення діагнозу лікарем призначається індивідуально розроблений для кожного пацієнта курс лікування.

Лікування спрямоване на усунення причин призводять до передчасного сім'явиверження. Метою лікування є досягнення можливості управління тривалістю статевого акту достатньою для задоволення статевого партнера.

За допомогою спеціальних методик і лікарських препаратів досягається сексуальна релаксація, усувається "невроз очікування" і з'являється можливість контролювати і ерекцію і тривалість статевого акту.

Лікарями  розроблені оригінальні методики лікування передчасного сім'явиверження, засновані на аналізі результатів лікування величезної кількості пацієнтів у нас і за кордоном. 

 Еректильна дисфункція.

Імпотенція (порушення ерекції) або сучасна назва еректильна дисфункція - це нездатність чоловіка досягати і підтримувати ерекцію, необхідну для введення статевого члена в піхву і проведення якісного статевого акту.

На засіданні всесвітньої організації охорони здоров'я прозвучало:

"Еректильна дисфункція - одна з головних проблем охорони здоров'я, так як вона є маркером для інших захворювань". Тому еректильна дисфункція заслуговує на увагу і належного обстеження для відповідного лікування.

На жаль, проблема лікування сексуальних розладів не отримує належної уваги в рамках громадської медицини. Дефіцит бюджету, наявність інших невирішених, і на перший погляд, більш важливих проблем, призводить до того, що чоловік, який страждає на сексуальні розлади, не може отримати відповідь і рішення своїх проблем.

Еректильна дисфункція надзвичайно поширений недуга. Так, у віці 40 років вона зустрічається в 40% випадків, в 60 років - в 67%. Однак, незважаючи на зростаючу поширеність еректильної дисфункції з віком, вона не розглядається як неминучий процес старіння.

Нормальна еректильна функція вимагає координації судинних, неврологічних, гормональних і психологічних факторів. Будь-яке втручання в один або більше з цих факторів може призвести до еректильної дисфункції.

Визнано, що органічні причини грають набагато більш істотну роль в етіології еректильної дисфункції, ніж психогенні чинники. Судинні причини представляють більшість (близько 70%) етіологічних факторів. Лікарські препарати та операції на органах малого тазу - по 10%, неврологічні порушення - 5%, ендокринологічні причини - 4% і травми - 1%.

До психогенним причин відносять страх очікування невдачі, проблеми в стосунках між партнерами, депресію або інші психологічні проблеми. Незважаючи на досягнення сучасної медицини, еректильна дисфункція приблизно в 70% випадків залишається не виявленою, і тільки 12% пацієнтів пройшли курс лікування цього захворювання.

Для постановки правильного діагнозу і призначення лікування потрібне знання і розуміння лікарем даної проблеми, а також сучасне устаткування.

Захворювання, які передаються статевим шляхом

До захворювань що передаються статевим шляхом відносяться:

 • трихомоніаз
 • мікоплазмоз
 • уреаплазмоз
 • хламідіоз
 • гриби роду Candida
 • гонорея та ін.

В останні роки спостерігається зростання частоти інфекційних захворювань піхви і верхніх відділів жіночих статевих органів, серед яких домінують бактеріальний вагіноз, урогенітальний кандидоз та хронічна внутрішньоматкова інфекція хламідійної і мікоплазменної етіології.

Особливістю запальних процесів статевої сфери є безліч причин, які обумовлюють атипичность клінічної картини, формування всіляких ускладнень і значні труднощі в діагностиці та лікуванні. Ступінь схильності урогенітальним інфекціям, а також здатність їх впливати на формування таких ускладнень як загроза переривання вагітності, хронічна фетоплацентарна недостатність і внутрішньоутробне інфікування плода визначаються станом імунного статусу матері і можливістю реінфікування.

Незважаючи на значне число наукових повідомлень з проблеми урогенітальної інфекції, мало вивчена роль чоловічого фактора в підтримці інфекційного фону вагітних жінок, а отже, і в розвитку перерахованих вище ускладнень. Якщо врахувати, що у чоловіків урогенитальная інфекція протікає у вигляді мало-або безсимптомних уретритів, то можна припустити, що клінічно здоровий чоловік може служити постійним джерелом інфікування вагітної жінки.

Причиною хронічної інфекції урогенітального тракту на тлі цілого ряду факторів (авітаміноз, імуносупресія) і ін.

Урогенітальний трихомоніаз (УТ) - захворювання сечостатевої системи, що викликається найпростішим одноклітинним паразитом, який передається статевим шляхом. У світі трихомоніазом страждає приблизно 170 млн, людина. Хвороба не має сезонного характеру, вражає всі верстви населення. Незважаючи на інтенсивне вивчення, є певні труднощі в діагностиці трихомоніазу і його лікуванні.

Урогенітальний трихомоніаз, як моноінфекція, зустрічається порівняно рідко і являє собою здебільшого змішаний інфекційний процес. Змішана трихомонадний інфекція констатована вже в 64,1% випадків. Трихомонади можуть бути асоційовані з мікоплазмами (47,3%), гонококами (29,1%), гарднереллами (31,4%), уреаплазмами (20,9%), хламідіями (18,2%) і грибами (15,7 %).

Найбільш частими членами мікробіоценозу з вагінальними трихомонадами є мікоплазми (66,3%).

Клінічні прояви трихомонадною інфекції залежать від локалізації та тяжкості перебігу запального процесу і можуть включати такі симптоми:

 • У жінок: вагінальні виділення сіро-жовтого кольору з неприємним запахом; свербіж, печіння в області зовнішніх статевих органів; набряклість і гіперемія слизової оболонки вульви, піхви, шийки матки; ерозивно - виразкові ураження слизової оболонки зовнішніх статевих органів і / або шкіри внутрішньої поверхні стегон; болю в нижній частині живота.
 • У чоловіків: дизурія; мізерні виділення з уретри сірувато - білого кольору; свербіж в області уретри; болі в промежині з іррадіацією в пряму кишку; гематоспермія (наявність крові в спермі); ерозивно - виразкові ураження шкіри головки статевого члена. Безсимптомний перебіг УТ реєструється у 10-15% хворих. В останні роки отримані докази можливий зв'язок трихомонадно інфекції з несприятливим результатом вагітності.
 • У чоловіків: одноклітинні паразити поширюються по слизовій оболонці уретри, проникаючи в її залози і лакуни. Трихомонадний інфекція уретри у чоловіків нерідко буває короткочасною, транзиторною, що пояснюється несприятливими умовами існування паразитів в чоловічій уретрі. Трихомонадний уретрит приблизно в 40% випадків ускладнюється простати, який роками може протікати безсимптомно. У ряді випадків може викликати запалення придатка яєчка.
 • Клінічні прояви трихомонадною інфекції у жінок характеризуються переважним ураженням нижнього відділу сечостатевої системи: в 95-99% спостережень трихомоніаз проявляється у формі вагініту, нерідко поєднується з інфекцією сечівника. Трихомонадний інфекція у жінок може протікати безсимптомно, проте у третини таких пацієнток протягом 6 місяців розвиваються клінічні симптоми трихомоніазу. Діагноз захворювань, які передаються статевим шляхом базується на даних лабораторного дослідження типових форм при мікроскопічному або культуральному дослідженні.

Сучасні методи діагностики дозволяють в короткі терміни найбільш достовірно виявити ту чи іншу інфекцію і уникнути подальшого розвитку захворювання. Чим раніше Ви звернетеся за кваліфікованою медичною допомогою, тим легше буде проходити процес лікування.

Мочекам'яна хвороба

Сечокам'яна хвороба, уролітіаз - захворювання сечостатевого тракту, що характеризується утворенням каменів в нирках і інших органах сечовидільної системи. Одне з найпоширеніших урологічних захворювань.

Версій з приводу причин появи сечокам'яної хвороби кілька: в результаті випадання в осад солей з перенасиченої сечі; через порушення функції захисних колоїдів в сечі, що утримують солі в розчиненому стані; через порушення обмінних процесів в організмі або функції ниркових канальців в результаті недостатності будь-якого ензиму, що веде до блокади обмінного процесу.

Крім того, розвитку уролітіазу сприяють кліматичний і географічний фактори (жаркий клімат і підвищене потовиділення підвищують концентрацію деяких солей; жорстка вода з великим вмістом солей; гостра, кисла їжа); постійний брак вітамінів, ультрафіолету; травми і захворювання кісток; хронічні захворювання шлунка та кишечника; зневоднення організму з різних причин; хвороби нирок і органів сечостатевої системи. Що стосується вікових особливостей, сечокам'яна хвороба зустрічається у людей будь-якого віку. У дітей і людей похилого віку частіше виявляються камені сечового міхура, а нирок і сечоводів рідше.

За хімічним складом розрізняють різні камені: фосфатні камені, оксалати, урати, карбонатні, цистинові і білкові камені.

Безконтрольне прогресування сечокам'яної хвороби може привести до розвитку анурії через порушення прохідності сечовивідних шляхів обох нирок; одним з основних ускладнень є пієлонефрит.

Сечокам'яна хвороба нирок - симптоми і причини - камені в нирках лікування

Сечокам'яна хвороба (уролітіаз, нирковокам'яна хвороба, нефролітіаз) в традиційній офіційній медицині - хвороба, пов'язана з утворенням каменів в нирках або в інших органах сечовивідної системи. Сечокам'яною хворобою можуть страждати всі вікові категорії - від новонароджених до людей пенсійного віку. Від віку хворого, як правило, залежить тип сечового каменя. У більш старших людей переважають сечокислі камені. Білкові камені утворюються набагато рідше. Слід зауважити, що понад 60% каменів - змішані за складом. Вони можуть утворюватися в сечоводі, сечовому міхурі, нирках, мати розмір до 15 см і важити кілька кілограмів. Дрібні камені - пісок в нирках.

Причини утворення каменів в нирках:

Основна причина утворення ниркових каменів - порушення обміну речовин, особливо зміна водно-сольового і хімічного складу крові. Однак сечокам'яна хвороба не розвиватиметься без наявності певних чинників:

 • Спадкова схильність.
 • Хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрит, коліт, виразкова хвороба та ін.) І органів сечостатевої системи (пієлонефрит, простатит, аденома передміхурової залози, цистит та ін.).
 • Порушення функції прищитоподібних залоз.
 • Остеомієліт, остеопороз, інші захворювання кісток або травми.
 • Тривале зневоднення організму, що відбувається внаслідок отруєння або інфекційного захворювання.
 • Недолік в організмі вітамінів, особливо групи Д.
 • Постійне зловживання продуктами, що підвищують кислотність сечі (гостре, кисле, солоне).
 • Вживання жорсткої води з високим вмістом солей.
 • Географічний чинник. У людей, що проживають в жаркому кліматі, ймовірність виникнення сечокам'яної хвороби вище.
 • Постійна нестача ультрафіолетових променів.

Де можуть утворюватися камені?

Камені можуть утворюватися в будь-якому відділі сечовидільної системи. Найчастіше утворюються камені в нирках, камені в сечоводах і сечовому міхурі.

Симптоми сечокам'яної хвороби:

Як правило, нирковокам'яна хвороба не залишається непоміченою пацієнтом. Але в окремих випадках розвиток хвороби може виявитися замкнутим і виявляється при дослідженні організму на підозру інших захворювань наприклад: болі в попереку.

Тупа, виснажлива біль з одного боку попереку (або двостороння біль) посилюється під час фізичного навантаження або просто при зміні положення тіла. Це один з найпоширеніших симптомів появи каменів у органах сечовивідної системи. Коли з нирки камінь потрапляє в сечовід, біль відчувається внизу живота, статевих органах, паху, може навіть віддавати в ногу. Після сильного нападу болю камені можуть виводитися разом з сечею.

Кіста нирки (лат. Cystis - кіста) - патологічний процес, що характеризується утворенням в нирці однієї або декількох замкнутих порожнин, що містять серозну рідину.

Розрізняють солітарну (просту), мультилокулярні і ретенційну кісту нирки, а також мультікістоз і полікістоз.

Солітарне (просте) утворення має круглу або овальну форму різної величини, може бути однокамерним або багатокамерним, одностороннім або двостороннім; з'являється в будь-якому віці. Як правило, клінічно себе не проявляє і виявляється випадково під час планового ультразвукового дослідження нирки. При виявленні такої кісти лікування не потрібно - необхідно лише періодично проводити УЗД з метою визначення її розмірів і оцінки змін. Однак можлива поява симптомів: кров у сечі (гематурія), частіше мікроскопічна, артеріальна гіпертензія, болі в нирках, обумовлені великою пухлиною, підвищення температури тіла. В цьому випадку необхідне лікування.

Мультилокулярна кіста нирки - ембріональний кістозно-диспластичний порок розвитку. В одному з полюсів нирки, частіше в нижньому, утворюється багатокамерна порожнина, що складається з маси дрібних утворень. Вони відокремлені один від одного сполучнотканинними перегородками. Ретенційні утворення виникає після раніше перенесених хвороб нирок (гострої або хронічної ниркової недостатності, пієлонефриту, сечокам'яної хвороби, туберкульозу нирок).

Для діагностики захворювань застосовуються ультразвукове дослідження, ниркова ангіографія, сонографія, комп'ютерна томографія. Небезпека таких утворень полягає в тому, що, збільшуючись в розмірах, вони можуть привести до здавлення органу і розвитку ниркової недостатності. У такому випадку застосовують пункційне лікування: кіста пунктирують голкою під контролем УЗД, шприцом з неї віддаляється рідина і вводиться склерозуючий речовина (спирт, йодовмісні речовини, аутокровь і ін.), Яке попереджає рецидиви захворювання. При великих розмірах кісти урологами застосовується чрезкожное дренування; при нагноєнні або підозрі на злоякісне переродження необхідне оперативне втручання.

Фімоз (грец. Phimosis замикання, закриття отвору) - патологічне звуження крайньої плоті статевого члена. Захворювання може бути вродженим і набутим.

Вроджене звуження крайньої плоті у новонароджених є фізіологічною нормою. Протягом двох перших років життя така форма фімозу проходить самостійно, без лікування. Якщо ж протягом цього періоду розширення препуціального отвори не відбулося, потрібна консультація андролога або уролога.

Придбане звуження крайньої плоті вважається патологічним явищем; воно розвивається внаслідок інфікування препуціального мішка і запальних явищ по краях провідного в нього отвори. У препуциальном мішку скупчується смегма і сеча, іноді утворюються своєрідні камені - смегмоліти, які починають розкладатися і обумовлюють постійний запальний процес слизової оболонки.

Крім того, патологія може розвинутися після травми статевого члена, що викликала формування рубцевої тканини. Тривалий застій і розкладання смегми сприяє виникненню і розвитку пухлин статевого члена.

Клінічно захворювання проявляється важким сечовипусканням, болем при ерекції. Можуть розвинутися ускладнення: баланопостит - запалення головки та крайньої плоті статевого члена; парафимоз - гостре обмеження голівки статевого члена в звуженому кінці крайньої плоті; уретрит - запалення сечовипускального каналу; розлади уродинаміки.

Лікування фімозу і у дорослих, і у дітей проводиться оперативним методом: проводиться операція з обрізання крайньої плоті - циркумцизіо. Також з'явилися неоперативні способи лікування із застосуванням мазей з чоловічими статевими гормонами і механічним розтягуванням крайньої плоті голівки статевого члена.