Орхіт

Шановні відвідувачі! У наших медцентрах прийом ведуть тільки професійні лікарі, з величезним досвідом роботи в урології. Ми пропонуємо пройти вам діагностику, здати необхідні аналізи, після чого лікар-уролог призначить лікування орхіту.

Орхіт - запалення яєчка, зазвичай виникає як ускладнення інфекційних захворювань, в першу чергу таких, як грип, паротит, бруцельоз, ревматичний поліартрит, тиф, пневмонія і т.д. Орхит може виникнути і після травми яєчка. У новонароджених орхіт найчастіше обумовлений проникненням інфекції в яєчко з інфікованих пупкових судин. У дітей старшого віку запалення тканини яєчка в більшості випадків є наслідком ускладнення епідемічного паротиту, рідше - при тривалому знаходженні в уретрі катетера, після травми яєчка, при поширенні інфекції гематогенним шляхом.

Симптоматика і клінічний перебіг

Хворі скаржаться на раптово виникають болі в яєчку, озноб, підвищення температури тіла до 38-39 ° С, збільшення яєчка. Зазвичай через 2-4 тижні явища орхіту стихають, проте в ряді випадків виникає нагноительной процес в яєчку. При цьому стан хворих помітно погіршується внаслідок інтоксикації, болю в яєчку посилюються, температура тіла стає стійко підвищеної, з'являються набряклість і гіперемія шкіри мошонки, яка спаивается з підлеглими тканинами.

В подальшому нерідко відбувається утворення абсцесу або атрофія яєчка. При епідемічному паротиті орхіт розвивається на 3-12-й день від початку захворювання або в перший тиждень після одужання дитини. У 30% хворих спостерігається двосторонній процес. Нерідко паротитної орхіт закінчується атрофією яєчка.

Діагностика

У розпізнаванні орхита, крім вказівок на травму яєчка і згадані вище інфекційні захворювання, істотне значення мають дані об'єктивного дослідження. Шкіра мошонки при орхіті напружена, але не набрякла, як при гострому епідидиміті (запаленні придатка яєчка). Придаток яєчка не збільшений. Насіннєвий канатик набряклий, потовщений, але на відміну від гострого епідидиміту сім'явивіднупротоку пальпується чітко, інфільтративних змін в ньому не виявляють.

Виникаючі леріорхіт і реактивна водянка яєчка ускладнюють діагностику захворювання. Діагностиці абсцесу яєчка сприяє його пункція з отриманням гною і ультразвукове сканування, що виявляє розрідження тканини яєчка з рідким вмістом.

Диференціальна діагностика

Неспецифічний орхіт слід диференціювати від туберкульозу і пухлини яєчка. Туберкульоз яєчка часто починається з туберкульозу придатка яєчка і супроводжується ім. Пухлина яєчка на відміну від орхіту починається з поступового збільшення яєчка без болю і температурної реакції; пальпація яєчка, ураженого пухлиною, безболісна. У важких випадках диференціальної діагностики вирішальне значення має ультразвукове дослідження і біопсія яєчка.

Лікування орхіту

Хворий потребує постільного режиму і максимальному спокої для запаленого органу (суспензорій), З раціону виключають гострі страви. Проводять антибактеріальне лікування основного процесу, ускладненням якого є гострий орхіт. Доцільно застосування антибіотиків широкого спектру дії Виникнення абсцесу яєчка є показанням до розтину гнійника.

У літніх людей при гнійному орхіті доцільно провести орхіектомією. При орхіті паротитної генезу у дітей до загальної протизапальної терапії додають глюкокортикоидную терапію, ацетилсаліцилову кислоту.

Слід пам'ятати, що діагностувати і лікувати орхіт повинен обов'язково кваліфікований фахівець. Самостійне і неправильне лікування може привезти до тяжких наслідків, таким як безпліддя, імпотенція і злоякісні захворювання яєчка.

Прогноз

При неспецифічному орхіті прогноз сприятливий. У рідкісних випадках поширений септичний тромбоз в паренхімі яєчка призводить до інфаркту або гангрени органу. Двосторонній орхіт в дитячому, юнацькому або молодому віці може ускладнюватися безпліддям.