Ортопедична ударно-хвильова терапія врятує від деформації стопи

Кожна жінка хоче бути чарівною. А що жінку робить такий? Звичайно ж, зачіска і взуття.

Проте любов до високих каблуків може зіпсувати не тільки святкові дні, але й цілі роки життя. Мова йде про ортопедичні деформаціях стопи. Детальніше про них нам розповіла доктор медичного центру «Флоріс» НАТАЛІЯ Вікторенко:

- На сьогодні деформації стопи - дуже поширене явище. Як правило, деформація переднього відділу стоп зустрічається у жінок. Викривлення з'являється в результаті вродженої слабкості сполучної тканини, у зв'язку з чим розвивається поперечна плоскостопість. Деформація може бути викликана і таким захворюванням, як артрит. Але в першу чергу викривлення відбувається через неправильно підібраного взуття. Носіння тісних туфель з вузьким носком дуже негативно позначається на стані стопи відбувається вальгусна деформація великого пальця, тобто зміщення його назовні.

Зараз це найпоширеніший вид деформації стопи. Викривлення відбувається в результаті виступанія головки плеснової кістки у внутрішню частину стопи. З часом на кістки може утворюватися наріст-екзостоз, великий палець зміщується в бік інших. У медицині такий стан називають перехрещеними пальцями. Нерідко зустрічаються і інші види деформації стопи - варусна викривлення п'ятого пальця («кісточка кравця»), при якому в бік інших пальців зміщується мізинець, з часом викликаючи розвиток запального процесу - бурситу. Ще один вид-деформація Хаглунд («шишки») - може бути викликаний тісними туфлями-човниками. Тому при виборі взуття потрібно обов'язково звернути увагу на її розмір. Не варто регулярно носити занадто маленькі туфлі, модельне взуття на високих підборах - в результаті можна отримати прогресуючу деформацію стопи, яка може вимагати хірургічного втручання. При зовнішньому викривленні великого пальця відбувається запалення, що супроводжується болючістю поверхні пальця, сильним дискомфортом, що призводить до порушення ходьби. З часом може розвинутися набряк, сильні болі, деформація посилюється і стопа поступово приймає форму ромба. В результаті підібрати зручне взуття стає не так просто, а з часом доводиться носити спеціальні ортопедичні черевики.

Щоб цього уникнути, краще почати лікування вчасно, на першій стадії хвороби. Зняти запалення в цьому випадку допоможуть масаж стоп, спеціальні гелі та мазі, теплі ванночки для ніг. Значно прискорити цей процес і виправити викривлення стопи допоможе ударно-хвильова терапія, яка вже кілька років успішно застосовується в медичному центрі «Флоріс». При деформації Хаглунд (якщо процес не запущений) достатньо трьох сеансів ударно-хвильової терапії, щоб звільнитися від неприємної недуги. Потім лікування можна продовжувати, використовуючи м'які гелеві коректори, які надають великого пальця правильне положення. І обов'язково - простора взуття і каблук не вище п'яти сантиметрів. Не слід забувати, що з часом деформація стопи може зажадати хірургічного втручання, після якого пацієнту потрібне тривале відновлення. Тому краще зупинити процес на тій стадії, коли лікування можна проводити, не порушуючи звичного способу життя пацієнта. Процедура ударно-хвильової терапії займає від 10 до 15 хвилин і проводиться з інтервалами в 5-10 днів. Вона має аналгетичну ефектом, усуває дискомфорт, покращує кровопостачання суглобів, бореться із запальними процесами і відновлює уражені тканини. З високою ефективністю УВТ допомагає боротися з самими різними захворюваннями суглобів - в цьому переконалися багато сумчани, які скористалися послугами медичного центру «Флоріс».