Підготовка кишечника до колоноскопії

Підготовка кишечника до колоноскопії:

  • Напередодні дослідження пацієнтам дозволяється вживати в їжу тільки чисті кисломолочні продукти і будь-які рідини до 13-00 год.
  • Після 13-00 год. прийом їжі заборонений. Потім 4 пакетика Фортрансу або Діагнола розчиняють в 3-х літрах води (кип'яченою водопровідною, артезіанської або криничної, крім мінеральної та газованої).
  • Приймати розчин рекомендується з 15-00 год. до 21-00 год., тобто приблизно по пів-літра на годину. В останній літр для поліпшення смакових якостей можна додати сік лимона або грейпфрута. Попускає ефект настає зазвичай з другого літра препарату. На початку і наприкінці прийому кожного літра вживати по одній таблетці симетикону (колікіда, Еспумізан)
  • У день дослідження до процедури пацієнтам дозволяється пити будь-які прозорі рідини-чай, кава, мінеральну воду без газу, мед, цукор, бульйон і соки без мякоті- в необмеженій кількості.
  • Якщо процедура призначена після обіду, для полегшення підготовки прийом розчину можна розбити на дві частини: 2 літри приготовленого розчину випити з 16-00 год. до 20-00 год. напередодні дослідження та 1 літр вранці в день дослідження, причому прийом необхідно закінчити мінімум за 3 години до процедури.

З собою необхідно мати простирадло, рушник, протоколи попередніх досліджень.