Діагностика захворювань шлунка і кишечника без болю і ризику

НАТАЛЯ Вікторенко

Нерегулярне харчування на бігу і чим доведеться одна із самих поганих прикмет нашого часу. Іноді здається, що так харчуються всі, за винятком, мабуть, вагітних жінок, годуючих матерів, домогосподарок і пенсіонерів.

А між тим, такий спосіб харчування часто призводить до виникнення захворювань органів травлення. Якщо ж до цього приєднуються шкідливі звички, дія негативних екологічних факторів, психоемоційне перенапруження і часті стреси, стає зрозуміло: потрапити на прийом до гастроентеролога через дискомфорту і болю в животі ризикує кожен.

У багатьох людей неминучість візиту до доктора аж ніяк не піднімає настрій, скоріше навпаки. Однак при поганому самопочутті, а краще не доводячи до такого, з метою профілактики, такий візит не варто відкладати. В іншому випадку ризик, що називається, запустити захворювання значно зростає.

Сучасна діагностика захворювань шлунка і кишечника передбачає, перш за все, комплексний підхід, суть якого полягає у використанні декількох методів діагностики (УЗД, ендоскопія, лабораторні тести). При цьому питання про найбільш зручною методі може виглядати не зовсім доречним, оскільки ідеальних діагностичних методів просто не існує. Тільки використовуючи комплексний діагностичний підхід, можна отримати максимально можливий обсяг інформації, на підставі якої (природно, ще й враховуючи дані опитування та огляду пацієнта) лікар гастроентеролог зможе швидко встановити точний діагноз. У кожному конкретному випадку, у відношенні кожного пацієнта має прийматися рішення про індивідуальну програму обстеження. Тому не варто перебільшувати можливості одного методу, ігноруючи діагностичну цінність іншого, який, до речі кажучи, може виявитися менш травматичним та більш дешевим для пацієнта.

Такий комплексний діагностичний підхід з успіхом використовується в медичному центрі «Флоріс», і про нього нам розповіла лікар-гастроентеролог НАТАЛЯ Вікторенко:

- Фахівцями нашого медичного центру накопичений величезний досвід діагностики різних захворювань органів травної системи методом УЗД. Використовуючи обладнання експертного класу і широкий спектр методик, серед яких є й унікальні, ми можемо швидко діагностувати як поширені, так і досить рідкісні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Наш діагностичний гастроентерологічний комплекс включає в себе лабораторне обстеження по програмі так званої ГастроПанель, про яку хотілося б розповісти докладніше. «ГастроПанель» представляетсобой комплекс лабораторних тестів, виконуваних на високоточному автоматичному лабораторному обладнанні з метою виявлення маркерів захворювань шлунка. Це інфекційний маркер, який дозволяє встановити факт інфікування слизової шлунка бактерією Helicobacter pylori, здатної викликати гастрити та виразкові ураження. Це маркери анатомічного і функціонального стану слизової шлунка (пепсиноген 1 і 2), які дозволяють визначити характер захворювання (вид гастриту) і локалізацію патологічного процесу. Це і онкологічекій маркер (СА 724), за допомогою якого можна припустити розвиток у шлунку пухлини.

Слід також відзначити, що використовувані нами методи з успіхом застосовуються не тільки для діагностики, але і для контролю над перебігом хвороби та успішністю проведеного лікування. У підсумку в медичному центрі «Флоріс» пацієнт гастроентерологічного профілю може отримати повний комплекс лікувально-діагностичних послуг, який передбачає виключно індивідуальний підхід до кожного.

На закінчення мені хотілося б акцентувати увагу читачів на показаннях до обстеження за програмою «ГастроПанель». Таке обстеження рекомендується пацієнтам зі скаргами на дискомфорт у ділянці шлунка, вже встановленим діагнозом функціональної диспепсії, гастриту, виразкової хвороби, найближчим родичам пацієнтів з раком шлунка. Якщо у людини виявлена ​​анемія, пов'язана з дефіцитом вітаміну В12, йому теж показано таке обстеження, оскільки стан слизової шлунка обумовлює нормальне надходження цього вітаміну і фолієвої кислоти в організм. Обстеження за програмою «ГастроПанель» показано людям з високим рівнем у крові холестерину, захворюваннями серцево-судинної системи (атеросклероз, інсульт, інфаркт) з причини можливого порушення у них нормального кровопостачання слизової оболонки шлунка. Особам старше 45 років і курцям зважаючи на можливе хронічного кисневого голодування стінки шлунка таке обстеження теж можна рекомендувати з профілактичною метою.

У будь-якому випадку починати необхідно з візиту до лікаря-гастроентеролога.

Діагностичні можливості та досвід роботи медичного центру «Флоріс» можуть стати гарним вибором для вирішення проблем з вашим здоров'ям.