З серцем не жартують

У медцентрі "Флоріс" до лікування серцево-судинних захворювань підходять комплексно і по-новаторськи

РИТМ нашого життя, постійні стреси, шкідливі екологічна обстановка - все це важкої навантаженням лягає на наше серце і судини. Звично ковтаючи пігулки і відмахуючись від болю, ми списуємо погане самопочуття на погоду, «нерви» і т.п.

Між тим, якщо при перших дзвіночків звернутися до лікаря, можна уникнути багатьох проблем у майбутньому і спокійно дожити до старості. Ще краще-хоча б раз на рік проводити обстеження для профілактики. Адже розвиток патологій серцево-судинної системи починається задовго до появи болю. Тим більше, у наш час існують точні методи діагностики, які успішно демонструють фахівці відомого в Україні та за кордоном медичного центру «Флоріс». За допомогою високочутливого аналітичного обладнання вони розробили ряд авторських методик діагностування різних захворювань на ранніх стадіях або навіть схильності до них. Найважливішим їх якісною відмінністю від звичайної лікарської практики є комплексний підхід до вирішення проблеми діагностики, лікування та профілактики захворювань серця і судин. Високотехнологічне обладнання тільки експертного класу використовується для УЗ-досліджень і лабораторного контролю найвищого рівня. Третє необхідна ланка - кваліфікація і досвід лікарів-консультантів. Використовуючи докладні і максимально достовірні дані досліджень, лікар може не лише прийняти рішення про необхідну схемою лікування, але і контролювати його успішність.

- До групи серцево-судинних захворювань зазвичай включають ішемічну хворобу серця, гіпертонічну і цереброваскулярні хвороби, ураження периферичних артерій, ревмокардит, уроджені вади серця, - розповідає головний лікар медичного центру «Флоріс» ВАЛЕРІЙ Гапченко. - Провідну роль у виникненні та розвитку захворювань цієї групи відіграють атеросклеротичні зміни судин. Зокрема, вони призводять до розвитку ішемічної хвороби серця, на частку якої припадає близько 80% смертності від серцево-судинних захворювань. Оцінюючи ризик розвитку таких патологій і вибираючи лікування, ми проводимо ультразвукове обстеження серця, доплерографію судин, комплекс лабораторних тестів. УЗД серця дозволяє своєчасно визначити цілий ряд негативних змін структури міокарда, порушень в роботі серця і ознаки перевантаження серцевого м'яза, дозволяє оцінити характер кровотоку в судинах і порожнинах серця. Ще один з найсучасніших методів дослідження - ультразвукова доплерографія - допомагає визначити патології судин серця і мозку при обстеженні пацієнтів з головними болями незрозумілого походження, вегетосудинною дистонією, запамороченнями, захворюваннями артерій і вен, при атеросклерозі, послеінсультних станах і т.п.

- Щоб лікар міг швидко прийняти правильне рішення про лікування пацієнта, необхідні докладні лабораторні тести,-каже завідувачка клініко-діагностичною лабораторією «Флориса» ЛАРИСА Рогульська. - Адже розвиток багатьох захворювань характеризується зміною складу крові, підвищеним вмістом певних речовин. Вчасно вжити заходів для зниження цього показника іноді означає врятувати людині життя. Щоб заощадити час і гроші пацієнтів, ми розробили діагностичні профілі, що включають в себе всі значимі показники, що доповнюють один одного і наочно показують картину захворювання: діагностика кардіоріска, гіпертонії, порушень мозкового кровообігу, метаболічного синдрому. Ці профілі включають в себе показники ліпідного та мінерального обміну, активності ферментів, системи згортання крові, гормони, метаболіти. Багато з показників є маркерами, що дозволяють досвідченому лікарю визначити наявність кардіопатій, схильності до тромбоутворення, яка часто стає причиною інфарктів та інсультів, і т.п.

Зараз, коли в Сумах успішно працює медичний центр такого рівня, обстежити і привести в норму серце і судини зовсім нескладно. Потрібно тільки не відкладати візит до лікаря, особливо при появі таких тривожних симптомів, як часті головні болі, запаморочення, задишка, порушення сну, судоми литкових м'язів, нестабільність артеріального тиску, біль у ділянці серця і перебої в його роботі - більшість з можливих у цьому разі захворювань означають смертельний ризик для пацієнта. Встановити причину подібних симптомів і призначити лікування, розрахувати ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань, скласти індивідуальну програму корекції факторів ризику та профілактики атеросклерозу, його ускладнень, серцевої недостатності та інших судинних розладів - все це під силу досвідченим фахівцям медцентру «Флоріс», що використовують найсучасніші і високотехнологічні апарати кращих виробників світу.

Записатися на прийом до фахівця або на обстеження можна за тел.: (0542) 648-175, 648-178 або за адресою: м.Суми, вул.Чехова, 2.

Руслана Рябініна

Головний лікар медичного центру «Флоріс» ВАЛЕРІЙ Гапченко