Не чекайте, коли серце почне втомлюватися!

На прийомі у кардіолога

ЗАТВЕРДЖЕННЯ про те, що захворювання легше попередити, ніж лікувати, справедливо для всіх медичних напрямків. Але особливо важлива профілактика в кардіології.

За даними статистики, більше 60% смертей відбувається з вини серця. Точніше, неурядових його господарів, які не шкодують цей невеликий м'язовий орган, навантажуючи його стресами та переживаннями. Як уберегти «насосну станцію», яка, не знаючи втоми, вдень і вночі, без перерви та вихідних забезпечує організм кров'ю і киснем нам розповіла лікар-кардіолог медичного центру «Флоріс» ЛЮБОВ СПАСЕНОВА:

- Не чекайте, коли серце почне втомлюватися. Щоб на 40% зменшити ймовірність розвитку серцево-судинного захворювання, достатньо один раз на рік відвідувати лікаря-кардіолога. Якщо ж при профілактичному відвідуванні буде виявлена ​​ка-каялібо патологія або ризик її розвитку, то лікар допоможе скорегувати спосіб життя і призначить своєчасне лікування для профілактики грізних ускладнень.

Крім профілактичних обстежень, пацієнту може знадобитися позапланова консультація кардіолога. Приводом для неї можуть послужити наступні симптоми: головний біль, що посилюється при фізичному і емоційному навантаженні, нудота, запаморочення, непритомність, почуття сорому у грудях, відчуття «зупинки» серця або перебоїв у його роботі, задишка, кашель після підйому по сходах.

Не пропустіть початок захворювання. Зручність, комфорт і найсучасніша діагностична та лікувальна апаратура медичного центру «Флоріс» дозволять провести всі необхідні процедури в одному місці, без утомливих переїздів і переходів. Нам вдалося подолати сформовану практику, при якій один фахівець консультує, а кілька інших, часом в різний час, виконують обстеження, що руйнує цілісне сприйняття проблеми пацієнта. У нашому центрі під час прийому пацієнта доктор самостійно виконує ехокардіографію, розшифровує дані ЕКГ і лабораторних аналізів.

Нерідко для встановлення точного діагнозу пацієнти потребують УЗД (ехокардіоскопія) і доплеровском аналізі - дослідженні внутрішньосерцевої кровотоку. Завдяки ехокардіоскопії на сучасній апаратурі лікар може побачити, як скорочується серцевий м'яз, адже після інфаркту міокарда можливі різні порушення скорочення деяких її ділянок. Це часто вимагає негайного втручання лікаря. Або може виникнути аневризма випинання серцевої стінки. Саме УЗД показує гіпертрофію - потовщення стінок лівого шлуночка серця, що зазвичай відбувається при артеріальній гіпертензії, а також дилятацию - збільшення розмірів порожнин серця, допомагає в діагностиці запальних уражень серця - міокардитів. УЗД може наочно продемонструвати вади серця, включаючи вроджені, в той час як на ЕКГ ряд пороків не видно, а інші погано розпізнавані. Тим не менш, УЗД та ЕКГ - зовсім різні методики, не взаємозамінні, але доповнюють один одного. Діагностика, при якій використовуються обидва види досліджень, буде найбільш повною та інформативною. На електрокардіограмі лікар бачить аритмію, блокади серцевих імпульсів, може запідозрити гіпертрофію відділів серця, а також визначити інфаркт міокарда, вірніше, деякі його види, наприклад дрібновогнищевий інфаркт, який УЗД не показує. Для запису ЕКГ ми використовуємо комп'ютерний аналізатор, який дозволяє вибрати для друку найбільш показовий фрагмент, докладно розглянути і, якщо необхідно, істотно збільшити цікавлять показники. Кардіограма може бути використана і для виявлення порушень обміну калію, кальцію, магнію та інших електролітів.

Не забувайте: своєчасно проведена діагностика може замінити безліч ліків, зберегти здоров'я і, що важливо, - засоби. Щорічне обстеження серця та судин повинно стати для вас золотим правилом!