Точним діагнозам - зелена вулиця

Геть здогадки і блезіра. Вершина точності - УЗД!

Багато медиків, що піклуються про своїх пацієнтів, розуміють, що знання знаннями, досвід досвідом, але приходить час нових діагностичних методик. Часом новаторських, але ж і хвороби не стоять на місці, а модернізуються і видозмінюються.

Мабуть, для того, щоб хвороби не здобули над людиною перемогу, Бог дає світу лікарів, самовіддано рухають науку вперед, особистостей що шукають, що складаються з малих досягнень велике загальне благо. Зустрітися з такими людьми здорово і відповідально.

Хоч кажуть, що немає пророка в своїй вітчизні, але визнані в медичному світі авторитети свідчать про протилежне і такою людиною називають головного лікаря Сумського діагностичного центру «Флоріс» Валерія Гапченко.

Це ви з'їли що-небудь або Даєш плюралізм порожнистих органів!

Доктор медичних наук, професор Наталія Харченко

Захоплені відгуки про земляка довелося почути несподівано, коли ми цікавилися підсумками проведення щорічної школи-конференції гастроентерологів, що проходила в Києві в кінці квітня. Про «Флоріс» і його значущих досягнення в області діагностики порожнистих органів відгукнулася сама головний гастроентеролог України, доктор медичних наук, професор Наталія Харченко:

- Говорячи про стандарти надання медичної допомоги, хочу підкреслити необхідність використання на практиці методичних рекомендацій. Нас вразив доповідь на конференції доктора Гапченко, його матеріали та напрацювання заслуговують найпильнішої уваги і ми чекаємо виходу в світ методичних рекомендацій Сумського діагностичного центру «Флоріс». На сьогоднішній день метод дослідження порожнистих органів, розроблений в центрі, один з найбільш перспективних та необхідних у сучасних реаліях. Ці методики було биполезно використовувати як для поглибленого дослідження, так і в якості скринінгу (складання першого враження про хворобу - ВШ).

А ось професор із Дніпропетровська, доктор Юрій Степанов висловив бажання співпрацювати з сумськими діагностами:

Головний лікар Сумського діагностичного центру «Флоріс» Валерій Гапченко

- Доповідь головлікаря «Флориса» спрямований на дослідження порожнистих органів, що перспективно. Після доповіді Валерія Гапченко у нас з'явилися цікаві ідеї розвитку та застосування його методу в клінічній практиці. Упевнений, що попереду нас чекають цікаві спільні проекти.

Усі хвороби від нервів?

Валерію Гапченко вдалося отримати якісне, з високою роздільною здатністю зображення судин спинного могза шийного відділу. Приводом для цього стала доповідь світила світової неврології, академіка Російської академії наук Олександра Скоромца. Що це дає, ми поцікавилися безпосередньо у Валерія Володимировича:

Академік Російської академії наук Олександр Скоромц

- На сьогоднішній день єдиний метод діагностики патології кровообігу спинного мозку селективна ангіографія процедура досить дорога, інвазивна і здійснювана до того ж тільки в російській столиці. Суть цього методу в тому, що в кровоносну судину вводиться зонд з контрастом - самі розумієте, що це не безпечно. Мені з допомогою УЗД вдалося оцінити кровоток у судинах шийного відділу спинного мозку, які уражаються при ішемічному інсульті. Тобто даний вид УЗ-дослідження дозволить діагностувати на більш ранніх стадіях ішемію спинного мозку і ішемічний інсульт, точніше визначати ступінь ураження, призначати своєчасне лікування і проводити ефективну профілактику.

Богдан Стеценко