Талант, помножений на професіоналізм

Валерій Гапченко

Ультразвукове дослідження - один з найбільш інформативних методів діагностики в сучасній медицині. З 1998 року в Сумах успішно працює медичний центр «Флоріс», який завдяки інноваційним технологіям, новітньому обладнанню, ентузіазму колективу на чолі з Валерієм Гапченко став відомим уже далеко за межами Сумської області.

Нещодавно ми писали про доповідь медичного центру «Флоріс» в особі головного лікаря Валерія Гапченко на міжнародній науково-практичній конференції «Новітні ультразвукові технології», яка відбулася наприкінці березня в Києві. Через місяць на ІХ школі лікарів-гастроентерологів доповідь головного лікаря Сумського медичного центру «Флоріс» «Сучасні ультразвукові методи діагностики захворювань харчового тракту» знову викликав жвавий інтерес у колег. Школа гастроентерологів, гепатологів - авторитетне захід серед медичної громадськості, яка проводиться один раз на рік і збирає всіх прогресивних гастроентерологів Україні. Виступ Валерія Гапченко було визнано одним з кращих.

По закінченню цього форуму, знаючи невгамовну енергію Валерія Гапченко, ми заглянули в медичний центр «Флоріс» і не помилилися: після обласної конференції неврологів і нейрохірургів Сумської області «Актуальні аспекти клінічної агніоневрологіі», присвяченої 70-річчю з дня народження нашого земляка, академіка Олександра Онисимовича Скоромца, відбулося ще одна важлива подія: Валерій Гапченко розробив абсолютно новий метод дослідження кровоносних судин спинного мозку. Про досягнення медичного центру «Флоріс», тенденції розвитку ультразвукової діагностики та плани на майбутнє ми й попросили розповісти його головного лікаря.

- Валерію Володимировичу, в чому ж перевага УЗД перед іншими, не менш сучасними методами діагностики?

- До безперечних достоїнств УЗД відноситься, насамперед, абсолютна нешкідливість для пацієнта. УЗД не чинить ніяких шкідливих впливів на організм, немає променевого навантаження. Тому, якщо лікар або сам пацієнт потребує уточнення поставленого діагнозу, процедуру ультразвукової діагностики завжди можна повторити без зайвих побоювань.

У цьому зв'язку не можна не згадати про унікальність методу УЗД, коли в рамках одного звернення до лікаря можна провести ультразвукове дослідження багатьох органів і систем організму. Ультразвукове дослідження легко здійснимо, високоінформативне, високоточне - сучасні апарати мають роздільну здатність до 0,1 мм. Крім того, УЗД неінвазивної - не порушує цілісності слизових і шкірних покривів.

- Які органи досліджують за допомогою УЗД?

- Метод ультразвукової діагностики займає провідні позиції в діагностиці більшості захворювань органів черевної порожнини, сечовидільної системи, щитовидної залози, залоз внутрішньої секреції, серця і т. д. Напевно, легше сказати, де використання ультразвукової діагностики неможливо або обмежена. Це ряд захворювань кісткової системи, легенів, головного мозку. Але навіть у даних областях з кожним роком все частіше звертаються до ультразвукового методу діагностики. До недавнього часу вважалося практично неможливим обстеження порожнистих органів шлунково-кишкового тракту за допомогою ультразвукового методу. Сьогодні в центрі «Флоріс» це дослідження може пройти кожен пацієнт. Крім того, фахівці нашого центру настійно рекомендують починати обстеження порожнистих органів саме з УЗД. Ультразвуковий метод рекомендується використовувати ендоскопітсам для навігації при взятті біопсії. У даній області саме ультразвукове дослідження ми сьогодні рекомендуємо в якості скринінгу.

- Завдяки чому Ви робите такі приголомшливі успіхи в області ультразвукової діагностики?

- Я вже говорив про те, що в медичному центрі «Флоріс» на сьогоднішній день найпотужніший і сучасне обладнання. Але погодьтеся: без кваліфікованих кадрів вся новітня техніка - ніщо. В центрі «Флоріс» працюють справжні професіонали, які ніколи не зупиняються на досягнутому. Вони постійно перебувають у творчому пошуку. Я впевнений: фахівці центру «Флоріс» ще не раз порадують медичну громадськість своїми відкриттями. Для цього у нас є все: команда висококласних лікарів, новітнє обладнання, а головне - бажання бути кращими в своєму прагненні допомогти людям.

Компетентна думка

Наталія В'ячеславівна ХАРЧЕНКО, доктор медичних наук

Наталія В'ячеславівна ХАРЧЕНКО, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки, завідувач кафедрою гастроентерології, дієтології та ендоскопії, декан терапевтичного факультету НМАПО ім. П. Шупика, головний гастроентеролог України:

«Говорячи про стандарти надання медичної допомоги, хочу зазначити, що ми повинні в своїй роботі користуватися сучасними методами діагностики та лікування. Тому ми чекаємо виходу в світ методичних рекомендацій головного лікаря медичного центру «Флоріс» Валерія Гапченко, адже на сьогоднішній день його метод дослідження порожнистих органів є перспективним і необхідним в сучасній діагностиці. Методику Сумського центру «Флоріс» було б корисно використовувати як скринінгу ».

Юрій Миронович СТЕПАНОВ, доктор медичних наук

Юрій Миронович СТЕПАНОВ, доктор медичних наук, професор, зав. кафедрою терапії та гастроентерології Дніпропетровської медичної академії:

«Доповідь головного лікаря Сумського медичного центру« Флоріс »цікавий, змістовний. Напрямок дослідження порожнистих ор ганів дуже перспективне.

Після доповіді Валерія Гапченко у нас з'явилися цікаві ідеї розвитку та застосування його методу в клінічній практиці, які можуть перерости у спільні проекти ».

ОЛЕНА ДОРОШЕНКО

Пропонуємо Вашій увазі публікації: