Сумчани знову в авангарді

На цей раз місто прославили лікарі-діагности

ПІД егідою МОЗ та АМН України 19-20 березня в Києві пройшла міжнародна науково-практична конференція з УЗД-технологій.

 Міжнародна науково-практична конференція з УЗД-технологій в Києві

Таке зібрання явище не часте, а тому кожен раз подія. У результаті дводенного обміну досвідом і наукових суперечок між українськими, російськими та німецькими світилами ультразвукової діагностики, саме досягнення сумських лікарів потрясли високу аудиторію. «Наші» в особі доктора центру «Флоріс» не просто прочитали блискучі доповіді про можливості УЗД з обстеження порожнистих органів, а й провели майстер-клас для присутніх, головний лікар «Флориса» Валерій Гапченко продемонстрував колегам, як просунулися в цьому питанні сумчани. На очах поважної публіки Валерій Володимирович обстежив хворого, що має патологію шлунково-кишкового тракту, коментуючи те, що відбувається через мікрофон. Все це в онлайн режимі транслювалося на величезний екран і викликало в учасників конференції непідробний захват. В кулуарах тільки й говорили, що про Сумах і про прорив сумчан в галузі дослідження порожнистих органів. Це пройшло червоної ниткою і у всіх інтерв'ю учасників конференції для столичних журналістів. Про досягнення «наших» із захопленням відгукувалися президент Української асоціації фахівців УЗД Олег Динник, директор УЗД представництва Philips Андре Еске (Німеччина), завкафедрою УЗД Уральської медакадемії Олександр Кінзерська (Росія) та багато інших.

Підводячи підсумки конференції, її організатори висловили побажання, щоб сумські лікарі ультразвукової діагностики сформулювали рекомендації з обстеження порожнистих органів для всіх лікарів Україні, тому як інтерес до питання величезний і методики мають велике значення для практичної медицини.

Взагалі, дослідження такого роду особливо актуальні для українців, адже наша країна має наймасштабніші наслідки аварії на ЧАЕС. А порожнисті органи чи не найбільш чутливі до променевої навантаженні. Тому те, що відкриття і наукові розробки в області їх діагностики належать саме нашим землякам, що ім'я міста звучить на найвищих наукових рівнях, безсумнівний привід для гордості. Браво, «Флоріс»!

Богдан Стеценко