Найважливіше - своєчасна дезінфекція

Головний лікар дезстанції ВОЛОДИМИР КОНЧА

РІЗНОМАНІТНІ мікроорганізми, віруси, збудники інфекцій і паразити оточують нас всюди і передаються самими різними способами.

Ризик зараження багаторазово зростає в місцях масового перебування людей - адже серед скупчилися там відвідувачів напевно є і носії інфекційних захворювань. У медичні же установи вони приходять неодмінно, а тому саме тут особливо важлива дезінфекція як приміщень, так і інструментів. Адже головний принцип роботи медиків «не нашкодь» - багато в чому залежить не тільки від професіоналізму лікарів, правильності постановки діагнозу і лікування, але і від заходів дезінфекції кабінету і інструментів, шприців, рукавичок, білизни і т.д. Інакше замість допомоги пацієнт може отримати нове захворювання.

- Сумська міська дезінфекційна станція здійснює державний санітарно-епідемічний контроль за медустановами області в рамках своїх повноважень, - розповідає головний лікар дезстанції ВОЛОДИМИР КОНЧА. - Ми ведемо бактеріологічний і хімічний контроль якості дезінфекції кабінетів, знезараження залишків біологічних речовин, дезінфекції відпрацьованих інструментів, серветок, гумових рукавичок. Міністерство охорони здоров'я затвердило Державний реєстр сучасних препаратів для дезінфекції в медустановах, що дозволяють повністю убезпечити медперсонал та пацієнтів від поширення будь-яких інфекцій - якщо, звичайно, обробка проводиться на належному рівні. Дуже приємно, що серед контрольованих нами медичних установ міста є такі, в яких приділяють дезінфекції дуже серйозну увагу. Так, наприклад, медичний центр «Флоріс», санітарно-епідемічний контроль якого ми ведемо вже два роки, не тільки не перешкоджає проведенню контрольних заходів, але, навпаки, запрошує наших фахівців для консультацій, щоб переконатися, що все дезінфекційні заходи проводяться правильно. А головне - що їх достатньо для повної впевненості: тут пацієнти не піддаються ризику підхопити яке-небудь інфекційне захворювання. У медцентрі «Флоріс» в повному обсязі проводяться заходи поточної дезінфекції, а крім того, всі пацієнти забезпечуються одноразовими стерильними медвиробів (шприцами, ємностями для аналізів, оглядових інструментарієм, рукавичками і т.д.). Все це після використання дезінфікується і тільки потім утилізується. Звичайно, такий підхід до справи дає і відповідні результати: за два роки бактеріологічні та хімічні проби, взяті в кабінетах, жодного разу не показали негативних явищ. А це означає, що в медичному центрі «Флоріс» є не тільки висококваліфіковані фахівці і унікальні сучасні діагностичні апарати, а й реальна турбота про здоров'я пацієнтів.

- Ми дуже вдячні співробітникам Сумської дезінфекційної станції за їх допомогу, каже головний лікар медичного центру «Флоріс» ВАЛЕРІЙ Гапченко. - Ми не змогли б працювати без повної впевненості в безпеці наших клієнтів. Тому для нас дуже важлива співпраця з дезінфекційної станцією, завдяки якому ми можемо максимально контролювати санітарно-епідемічну обстановку в медичному центрі і знати, що пацієнти нам довіряють заслужено.