Київські експерти оцінили якість медичних послуг в Сумах

Лаборант Медичного центру «Флоріс» за роботою

 

Київська консалтингова компанія «Українська Ділова Експертиза» вивчила ринок медичних послуг в м Суми. Аналіз був проведений в рамках «Програми консультаційної підтримки малого та середнього бізнесу в Україні», яка здійснюється Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Експертам вдалося встановити: як часто і з якою метою сумчани відвідують лікаря, визначити наявність необхідної медичної допомоги, вивчити критерії вибору лікаря / клініки, а також скласти рейтинг найбільш впізнаваних і відвідуваних приватних медичних установ обласного центру.

Для чистоти експерименту фахівці «Української Ділової Експертизи» використовували кількісний метод дослідження, який базувався на соціологічному опитуванні. У процесі вивчення громадської думки вдалося опитати декілька сотень сумчан різних вікових груп і соціальних категорій.

Як показали результати, протягом останнього року державні поліклініки та приватні клініки відвідували 70,5% респондентів. Відвідують лікаря з метою профілактики всього трохи більше чверті опитаних. Майже 45% респондентів звертаються за медичною допомогою, коли з'являються симптоми захворювань. Що стосується ступеня задоволеності послугами, 3/4 опитаних відзначили, що вся необхідна їм медична допомога доступна в рідному місті. Однак сумчани визнали: їм не хапаємо таких фахівців, як хірург, ортопед, невропатолог, кардіолог, отоларинголог і уролог.

Значною частиною дослідження стало визначення критеріїв вибору лікаря / клініки. При відповіді на питання «На що Ви звертаєте увагу при виборі лікаря / клініки, що впливає на Ваш вибір?» городяни найчастіше називали комплекс послуг, що надаються, сучасність медичного обладнання, а також «репутацію»: відгуки про лікарів від друзів, родичів, знайомих.

 «Ми провели комплексні дослідження, щоб визначити можливість отримання медичних послуг в місті Суми та побачити якісні показники приватних клінік. Досить сильні позиції були відзначені у Медичного центру «Флоріс», який очолив рейтинг найбільш впізнаваних і відвідуваних клінік обласного центру. Більше 60% опитаних сумчан відповіли, що це «хороша, відмінна клініка», яку характеризують кваліфіковані фахівці, добре ставлення персоналу, а також стабільна і надійна робота протягом довгих років », - коментує директор« Української Ділової Експертизи »Юрій Дзюбенко.

В цілому, як свідчить опитування, рейтинг відвідуваності клініки «Флоріс» досяг майже 40%, а рівень впізнаваності склав 78%. Це в два рази більше показників найближчих конкурентів.

Результати дослідження прокоментувала директор Медичного центру «Флоріс» Тетяна Гапченко:

«Мені приємно повідомити, що в базі клієнтів« Флориса »вже більше 87 тисяч сумчан - по суті нас вибрав кожен третій!

Майже 20 років ми намагаємося бути першими і кращими: залучати інноваційні технології, впроваджувати досвід провідних світових клінік і пропонувати пацієнтам індивідуальні програми лікування.

Критерієм нашого професіоналізму став і той факт, що серед постійних пацієнтів «Флориса» - понад 300 іноземців: це громадяни Англії, Італії, Німеччини, Нідерландів, Данії, жителі Північної і Південної Америки і навіть Австралії.

Люди довіряють нам найцінніше - здоров'я, і ​​це найвища оцінка роботи ».