«Флоріс» - лідер в діагностичної науці

Чим більше і швидше поширюються нові медичні знання по всьому світу, тим більше людей можна вилікувати від тяжких недуг, врятувати тисячі й мільйони життів. Зрештою, саме в допомозі хворим і реалізує себе справжній лікар, а знання, інструменти, прилади - це всього лише засоби для досягнення цієї благородної мети. І звичайно ж, перший крок у допомозі стражденному - постановка правильного діагнозу.

Для успішної роботи сучасного доктора та впровадження нових наукових розробок у лікарську практику особливо актуальна роль Учителя. Того, хто розробив, докладно описав нову методику діагностування, показав і навчив інших лікарів застосовувати її для порятунку людських життів.

Саме до когорти вчителів і першопрохідців ми з гордістю зараховуємо наших земляків, співробітників сумського медичного центру «Флоріс» і особисто головного лікаря центру Валерія Гапченко. Валерій Володимирович зібрав в одну команду групу ентузіастів і створив самий передовий в країні центр ультразвукової діагностики. Розробляються «Флоріс» діагностичні методики стали революційними як для вітчизняних, так і для зарубіжних медиків. І, що особливо важливо, «Флоріс» прагне максимально поділитися отриманими знаннями з колегами-лікарями. Результатом багаторічної копіткої праці в 2008 р. стало видання медичного центру «Флоріс» п'яти книг з різних аспектів ультразвукової діагностики.

«Ультразвукова томографія хребетного рухового сегменту»

- книга рекомендована Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України як навчальний посібник для студентів і лікарів-інтернів вищих медичних навчальних закладів III - IV рівнів акредитації. Цей солідний праця присвячена основному завданню сучасної вертебрології - отриманню найбільш повної комплексної інформації про стан всього міжхребцевого рухового сегменту з його функціональної оцінкою у взаємовідносини з сусідніми сегментами. Саме УЗД сьогодні стає загальновизнаним найбільш оптимальним методом первинної діагностики остеохондрозу. По-перше, через доступність самих досліджень, а по-друге, найсучасніша УЗ апаратура (саме такий укомплектований «Флоріс») дозволяє, крім візуального якісного та морфометричного аналізу, оцінювати стан речовини міжхребцевого диска, стан кровотоку і т.д. Крім того, високий дозвіл такої техніки із застосуванням новітніх технологій отримання зображення роблять їх більш чіткими, порівнянними з інформацією комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії, а в деяких випадках - навіть краще.

«Доплерографія магістральних судин шиї»

- це методичний посібник цікаво новітніми розробками в дослідженні даної частини людського тіла за допомогою ультразвукової допплерографії в режимі пульсуючих коливань і обробки даних про розподіл частот за допомогою перетворення Фур'є. Завдяки цим розробкам, стало можливо здійснювати УЗ-локацію на певній, заздалегідь заданій глибині і отримувати інформацію про характеристики кровотоку. Ці переваги відкрили перспективи застосування УЗ-методів для дослідження судин шиї та головного мозку, в проведенні яких «Флоріс» також є визнаним лідером.

Головний лікар медичного центру Флоріс Гапченко ВВ

«Ультразвукова діагностика при шийному остеохондрозі» і "Ультразвукова діагностика при поперековому остеохондрозі"

продовжують серію методичних посібників з діагностики різних видів остеохондрозу - хвороби, яка в 75% випадків є причиною ураження периферичної нервової системи. УЗД хребта стає найбільш інформативним методом. Дослідження займає всього кілька хвилин, інформативне, доступне за ціною і безпечне для пацієнта. Оптимально підібрані датчики, висока роздільна здатність приладів, методично правильне виконання дослідження гарантують візуалізацію з високою роздільною здатністю. А все методичні посібники, складені за безпосередньої участі "Флоріс", допоможуть доктору з честю впоратися з поставленим завданням.

«Можливості сучасної ультразвукової діагностики захворювань товстої кишки" (на укр. яз.)

- Присвячена перспективному і інтенсивно розвивається у всьому світі напрямку УЗ-діагностики. З появою високоразрешающіх ультразвукових сканерів стало можливо більш детально дослідити стінки кишечника, ступінь інвазії патологічних процесів. При інфільтративному поширенні злоякісного процесу в середині стінки порожнистого органу метод УЗД виходить на перше місце за своїми можливостями в порівнянні з рентгенологічним та ендоскопічним методами. І найголовніше - дозволяє виявляти злоякісні утворення I-й стадії I-го ступеня. Саме на цій стадії лікування можливе в 100% випадків.

- В епоху впровадження останніх досягнень науки в практичну медицину поява високих технологій навіть у повсякденному житті викликає гостру необхідність у підготовці та перепідготовці кадрів, - вважає Валерій Володимирович. - Та й доктор, озброєний сучасними методиками діагностики, що вміє працювати на новітньому діагностичному обладнанні, зможе надати більш якісну допомогу пацієнтові - і тим самим розкрити свій потенціал, як лікар. Упевнений, що, крім наукової та методологічної складової, фахівці "Флоріс" можуть передати колегам ще й частинку своєї любові до ближнього, поділитися своєю філософією доктора, який, перш за все, прагне допомогти людині. В кінцевому підсумку, все це - ланки одного ланцюга, що ведуть до одужання пацієнта.

КОМЕНТАРІ

Олександр Іванович Кушнеров доктор медичних наук

- Революційні методики ультразвукової діагностики, розроблені в сумському медцентрі "Флоріс", мають значення не тільки для медиків Україні, а й для світової медичної громадськості, - так відгукнувся про видані книги Олександр Іванович Кушнеров, доктор медичних наук, доцент, завкафедрою Білоруської Академії післядипломної освіти (м. Мінськ). - Для Білорусії, територія якої особливо сильно постраждала під час аварії на ЧАЕС, точність і безпеку діагностики особливо важлива. І величезне спасибі Валерію Володимировичу за те, що він і його колеги поділилися своїм унікальним досвідом і блискучими методиками, які нам так необхідні.

Різван Ягубовіч Абдуллаєв доктор медичних наук

- Без участі фахівців сумського медцентру "Флоріс" і особисто Валерія Володимировича Гапченко створення цілого ряду методичних посібників на такому високому рівні було б просто неможливо, - вважає

Різван Ягубовіч Абдуллаєв, доктор медичних наук, професор, завкафедрою ультразвукової діагностики ХМАПО. - Вклад медцентру "Флоріс" у створення цих книг неоціненний. По-перше, це розробка самої методології УЗ-дослідження і яку практичну користь від нього можна отримати. По-друге, при УЗД важлива якість зображення, його інформативність. Домогтися необхідного рівня можна тільки при наявності відповідного обладнання. І саме "Флоріс" оснащений такими приладами, виготовленими за індивідуальним замовленням у світових лідерів медичного приладобудування (Toshiba, Siemens, Aсuson). Ну, і третій фактор, без якого дані книги не з'явилися б на світ, - це те, що вдалося зібрати колектив однодумців, здатних разом успішно працювати на максимально хороший результат. Сподіваюся, що цей колектив авторів продовжить свою плідну діяльність і надалі.

Олег Динник

- Важливість книг, над якими працював весь колектив медичного центру «Флоріс», важко переоцінити, - вважає Президент

Української Асоціації фахівців ультразвукової діагностики Олег Динник. - Революційні методики сумчан дозволяють впритул зайнятися розробкою загальнонаціональних програм з раннього виявлення і профілактики різних захворювань, наприклад, тазостегнового суглоба і захворювань шлунково-кишкового тракту. Такі програми вже працюють в деяких країнах Європи. Переваги УЗД при скринінгу очевидні: доступність за вартістю, інформативність і безпека УЗД в поєднанні з дуже коротким часом проведення дослідження дозволяє оглянути великий потік людей, виявляючи тих, кому необхідне подальше лікування.