Діагностичний центр «Флоріс»: вони зробили крок в ультразвукове завтра

Ми вирішили поцікавитися думкою про метод і центрі деяких метрів регіональної медицини - їхні відповіді говорять самі за себе.

БОРИС МИКОЛАЙОВИЧ Вергун, лікар-рентгенолог, з 1982 року - обласний спеціаліст з променевої діагностики:

БОРИС МИКОЛАЙОВИЧ Вергун, лікар-рентгенолог,

- Часто діагноз, поставлений при УЗД, - висновок в останній інстанції. Він повинен потім підтвердитися на операції, тобто помилка діагноста може дорого коштувати. У цьому зв'язку не можна не відзначити високу точність ультразвукового дослідження. Цей ме тод НЕ інвазивний (без впровадження в організм), а значить, нешкідливий. Кваліфіковано працювати на ультразвукових сканерах можуть лише фахівці екстра-класу, які отримали фундаментальну підготовку, володіють особливим талантом і багаторічним досвідом. Повернути датчик сканера так, щоб побачити всі необхідні деталі, - висока майстерність, порівнянне з вищим пілотажем. І в цьому сенсі лікарів центру «Флоріс» можна назвати асами. Ну а напрацювання в галузі дослідження порожнистих органів взагалі слід вважати серйозним внеском у практичну медицину. Загалом, те, що люди в центрі творчі і небайдужі, - це здорово!

МАРІЯ СЕРГІЇВНА ЯСНОЛОБОВА, яка стояла біля витоків створення ендоскопічної служби в області, лікар вищої категорії:

МАРІЯ СЕРГІЇВНА ЯСНОЛОБОВА

- З урахуванням зростання патології рентгено-та ендоскопічні методи сьогодні вже не в силах охопити всіх нужденних в обстеженні. Тому поява настільки високоінформативного, ефективного і нешкідливого методу, як ультразвукова діагностика, - явище втішне. Без зі думки, за цим методом майбутнє. У цьому можна переконатися, побачивши, наскільки високий рівень апаратури, якою володіють у «Флоріс».

Різван ЯГУБОВІЧ АБДУЛЛАЄВ, професор кафедри променевої діагностики Харківської академії післядипломної освіти лікарів, президент регіональної асоціації фахівців УЗД:

Різван ЯГУБОВІЧ АБДУЛЛАЄВ, професор кафедри променевої діагностики Харківської академії післядипломної освіти лікарів

- До «Флоріс» ставлюся з великою симпатією, отримую море задоволення від спільної роботи з фахівцями з Сум. Вони багато років удосконалювалися, відточували майстерність і стали настільки «присвяченими», що зараз знаходяться в авангарді науки про ультразвук. Поєднання досвіду і передового обладнання дозволяє фахівцям центру відсунути горизонти можливого і отримувати досі небачений результат. Інформативність методу давно не підлягає сумніву, а от можливість спостерігати пацієнта в динаміці, не завдаючи болю і шкоди, - перевага ультразвукової діагностики. Потенціал «Флориса» величезний, лікарі центру відомі за кордоном, активно публікуються в наукових виданнях, і я сам не раз користувався люб'язно наданими головним лікарем «Флоріс» матеріалами. Я навіть трошки заздрю ​​Сумам, їх класної апаратурі та колективу фахівців, так віртуозно її експлуатує. На базі центру «Флоріс» пора створювати науковий центр УЗД - так далеко зробили крок його специ в ультразвукове завтра.

За останнім словом техніки

Оснащення діагностичного центру «Флоріс» - останнє слово у світовій ультразвукової техніки. Пацієнтів центру обстежують на приладах експертного класу, рівень чутливості яких на сьогоднішній день - максимальний з можливих.

Кожен з діагностів центру по-хорошому одержимий ультразвуком і запатентував не одну методику УЗД. Лікарі можуть заглянути всередину все, що є в людині, - від маківки до п'ят в буквальному сенсі слова. Але самі доктора діагностичного центру «Флоріс» особливою гордістю вважають напрацювання в одному з нових напрямів - УЗД порожнистих органів (шлунково-кишкового тракту), які сміливо можна назвати авторськими ноу-хау. Крім того, особливу увагу приділяють у «Флоріс» дослідженням хребта, трубчастих кісток та іншого.

Керівництво медичного центру Флоріс

Та що там говорити, досвідчені фахівці центру здатні «розгледіти» на своїх суперприлад навіть злоякісні пухлини на ранніх стадіях!

Популярність центру зростає прямо пропорційно кількості важких правильно поставлених діагнозів. А перевага методу УЗД - в тому, що він нешкідливий. Не завдає болю і дискомфорту, особливо якщо порівнювати його з ендоскопічними або рентгендослідженні.

Тим не менше ми пам'ятаємо, що абсолютної істини не буває. І якщо

у пацієнта важкий для діагностики випадок, то досягти істини можна, вдавшись до кількох діагностичним методам. Ми вирішили переконатися у вірності цієї тези і поцікавилися думкою про метод і центрі «Флоріс» деяких метрів регіональної медицини. Їх відповіді більш ніж переконали нас в дієвості і прогресивності методу УЗД (см колонку).

Доля дійсно ощасливила нас справою життя, ми отримуємо справжнє задоволення від роботи і дуже пишаємося її результатами. Філософія центру «Флоріс» - впровадження технологій здоров'я у здоров'ї реальних людей. Заради них, заради щастя допомогти нужденним весь персонал центру навчається, відпрацьовує навички, переймає досвід колег з-за кордону і ділиться своїми напрацюваннями. Гроші для нас аж ніяк не самоціль, а засіб для покупки найкращою техніки, для підтримки її в ідеальному стані, для вдосконалення методів постановки діагнозів і зведення до мінімуму ризиків, пов'язаних зі здоров'ям. Точно поставлені діагнози - ось капітал, який ми накопичуємо. Адже розпізнання хвороби - вже півшляху до перемоги над нею. А хто попереджений, той, як відомо, озброєний! Ми давно живемо цим. Як сказав в XVII столітті видатний голландський вчений Ван Тюльпа: «світячи іншим, згораю сам!» Цей вислів на кшталт нашої формулою щастя.

Олена Корнілова