Про що сигналізує проблемна шкіра обличчя і правильний догляд за нею

Проблемна шкіра - визначення, що використовується по відношенню до шкіри, схильної до надмірної сухості або сальності, появі прищів, судинних дефектів, пігментації та інших косметичних недоліків. Ознаками проблемної шкіри служать нездоровий колір, ділянки почервоніння, нерівна горбиста поверхню, розширені пори, вугрові висипання, комедони і т. Д. З подібними явищами часто стикаються підлітки і особи, які страждають захворюваннями ендокринної та травної системи. Для вирішення тих чи інших проблем шкіри необхідна консультація дерматолога, гастроентеролога, ендокринолога, гінеколога, комплексне медичне обстеження, усунення виявлених ендогенних порушень, організація правильного догляду за шкірою.

Навіть ідеальна шкіра з віком зазнає змін, викликані гормональними перебудовами організму. Стреси та інші несприятливі фактори можуть вплинути на стан шкіри і викликати ряд перерахованих косметичних дефектів. За своїм типом проблемна шкіра може бути жирної, сухий, комбінованої, а за хронологічним віком - молодий, зрілої або в'яне. Проблемна шкіра - найбільш часта скарга, яка веде людину в кабінет косметолога.

Проблема акне зазвичай дебютує з 12-14 років, пік загострень настає в 16-18 років. Згідно зі статистикою в Україн захворювання проблемної шкіри вражає 85% молодих людей у ​​віці від 12 до 25 років і може виявлятися у 11% людей старше 25 років.

Зовнішні прояви проблемної шкіри:

 • прищі, вугрі
 • фурункульози
 • зайва сальність шкіри
 • нездоровий колір шкіри, блідість
 • надмірна сухість шкіри
 • «Судинні зірочки»
 • свербіж шкіри
 • жовтушність шкірних покривів
 • пігментні плями
 • алергічні реакції на шкірі
 • грибкові ураження, кандидози
 • в'ялість шкіри
 • ранні зморшки

Залежно від віку, загального стану і здоров'я організму, від типу шкіри і безлічі інших причин, проблеми шкіри можуть бути тимчасовими і швидко проходять, а можуть доставляти серйозні прикрощі. Якщо шкіра обличчя складається з ділянок сухої, нормальної і жирної, вона називається комбінованої. Такий тип шкіри зустрічається особливо часто у жінок. Центральна або Т-зона особи (лоб, ніс, підборіддя) покрита шкірою жирного типу. Навколо очей, на щоках і на шиї - шкіра нормальна або суха. Жирна шкіра і суха чутлива шкіра представляють найбільш проблемні типи.

Жирною шкірою найчастіше мають брюнетки і молоді дівчата і жінки. На відміну від інших типів, жирній шкірі не загрожує поява передчасних зморшок. Але у неї є інші серйозні проблеми. Жирна шкіра відрізняється сальним блиском, великими порами, жовтуватим оливковою кольором, поганим кровообігом. Жирна шкіра чревата висипом вугрів і жирної себореєю, особливо в період статевого дозрівання в результаті гормональної перебудови в організмі.

Сухій шкірі бракує природного захисту у вигляді шкірного сала, якого при даному типі виробляється в недостатній кількості. Саме тому суха шкіра так і виглядає - сухій. Суха шкіра сприйнятлива до впливу зовнішніх факторів: несприятливих кліматичних і погодних умов, механічних впливів (груба одяг або зіткнення з чоловічою бородою). Результатом таких дій є роздратування шкіри, її почервоніння та висипи. Суха шкіра не переносить погану воду; після вмивання виникає дискомфорт і відчуття стягнутості шкіри. Суха шкіра дуже «розбірлива» щодо косметичних засобів, певні компоненти, що входять до їх складу, можуть спровокувати небажані наслідки.

Причини проблемної шкіри

Висипання на шкірі не так вже й часто стають наслідком зовнішніх впливів, адже природний покрив тіла володіє власними потужними механізмами захисту від загроз навколишнього середовища. А ось протистояти внутрішнім проблемам шкірі набагато складніше, адже з цього боку вона не очікує «нападів». Саме такі глибинні неполадки в роботі організму часто стають справжньою причиною недосконалостей шкіри, через які її прийнято називати «проблемної». І якщо до 20 років існує стандартна відмовка - «це підліткове, пройде», то в старшому віці постійні висипання на шкірі говорять про проблеми зі здоров'ям.

«Гормональні збої»

Найбільш яскравий приклад - підліткові прищі, що виникають внаслідок розвитку і становлення гормональної системи. Сюди ж відносяться прояви висипань в передменструальний період у жінок. У старшому віці при усталеному гормональному фоні проблемна шкіра може бути наслідком підвищеного рівня тестостерону.

«Зниження місцевого імунітету»

Шкірний покрив складається в тому числі з власних імунних клітин, так званих клітин Лангерганса. Порушити їх функції можуть як зовнішні чинники - УФ-випромінювання, косметичні засоби, так і внутрішні, що виникають внаслідок частих стресів, шкідливих звичок або порушення правил харчування.

«Генетичні чинники»

 Висипання на шкірі цілком можуть передаватися «у спадок». Якщо у одного з батьків є гормональні порушення, присутні зміни в роботі сальних залоз, патологічний склад шкірного сала, тобто вирогідність, що у дитини з часом проявляться ті ж проблеми.

«Порушення функцій шлунково-кишкового тракту (ШКТ) і неправильне харчування»

 Неполадки в механізмі шлунково-кишкового тракту можуть стати причиною інтоксикації організму. Збої в роботі кишечника або шлунка сприяють «застою» неперетравленої їжі, яка в свою чергу стає справжньою отрутою для організму, перетворюючись в токсини. Шкіра виконує функцію виділення, а це значить, що розбиратися з проблемами шлунково-кишкового тракту в тому числі належить і їй. Але на подібні навантаження орган не розрахований, тому протоки шкіри виявляються забитими шкідливими речовинами, внаслідок чого на ній і утворюються осередки запалень.

«Порушення сну»

Ніч повинна бути призначена для сну. Сном краси вважається сон до 12 години ночі. І якщо Ви стабільно лягайте спати після 12 години, Ви крадете у себе свою красу і молодість. Саме вночі посилено проходять всі регенераційні процеси - посилюється оновлення клітин шкіри. Тому основне завдання якісного нічного крему - посилювати цей процес. Хронічне недосипання завжди відбивається на шкірі:

 • шкіра має нездоровий сірий колір
 • стає в'ялою
 • виникають темні кола навколо очей
 • виникає набряклість навколо очей - «мішки»

Тому якщо Ви хочете бути красивою (-им), звикайте лягати спати до 12 години ночі.

«Алергічні реакції»

 Реакція організму на різні подразники може проявлятися у вигляді висипів, запалень, свербіння на шкірі. Алергеном може стати практично будь-який продукт або навіть погодне явище - від молока і горіхів до морозного повітря. На замітку!!! Фаст-фуд і інша жирна їжа стимулює вироблення шкірного сала, що само по собі може сприяти появі прищів. Крім цього вживання подібних продуктів на постійній основі служить причиною порушень роботи шлунково-кишкового тракту.

На думку деяких фахівців, причину появи прищів можна визначити по зоні їх розташування на обличчі:

 • перенісся - порушення в роботі печінки, її нездатність впоратися з токсинами;
 • лоб - неполадки в роботі шлунково-кишкового тракту, зловживання жирною і гострою їжею;
 • щоки - причина криється в легких. Можливо, це результат пристрасті до куріння;
 • підборіддя - прищики в цій області стають частими супутниками гормональних збоїв або захворювань репродуктивної системи у жінок.

Існує кілька типів лікувальних процедур для відновлення краси і гладкості шкіри. Але кожен пов'язаний з рішенням певного спектру проблем зі здоров'ям.

Лікування проблемної шкіри

 Для того щоб позбутися обридлих прищиків, необхідно виявити причину їх появи, а потім вжити заходів щодо її усунення. Найчастіше рішення проблеми полягає в застосуванні таких методів лікування.

Лікарські препарати та мазі. При легкому ступені вираженості висипу буває досить регулярних вмивання з щадними антибактеріальними засобами. У більш важких випадках проблемної шкіри можна використовувати зовнішні засоби догляду з лікарськими добавками, наприклад, саліцилової кислотою або бензоілпероксідом .. При гормональну природу висипань у дорослих жінок можуть призначити спеціальний курс терапії оральними контрацептивами - таке лікування проходить строго за призначенням лікаря. У важких випадках може знадобитися терапія із застосуванням антибіотиків в поєднанні з іншими методами лікування, щоб уникнути виникнення стійкості шкірних запалень до ліків. Якщо проблемна шкіра - це результат алергічної реакції організму, то слід припинити дію алергену, також у багатьох випадках показано прийняття антигістамінних препаратів і зовнішніх стероїдних і нестероїдних мазей. Якщо справа стосується харчової алергії, адекватним заходом в рамках комплексної терапії може стати прийом лікарських сорбентів, покликаних вивести подразник з організму.

Косметологічні процедури для проблемної шкіри. Подібні способи складно назвати рятують від прищів, адже вони спрямовані виключно на зовнішні прояви проблеми. Проте косметологічні процедури дозволяють швидше придбати рівну і красиву шкіру, якщо застосовуються в поєднанні з лікувальними заходами або в найлегших випадках проблемних висипань. До таких методів відносять: кріотерапію, лікування холодом; озонотерапію, ін'єкції озону; чистка обличчя (ручна, ультразвукова).

Дієтотерапія. Як ми вже згадували, часто причини появи прищів на шкірі обличчя пов'язані з проблемами травлення. Тому правильне харчування допомагає позбутися від висипань на проблемній шкірі. Для досягнення ефекту необхідно обмежити споживання солодкого, а також жирної їжі та випічки. Багато з тих, хто зіткнувся з питанням, як вилікувати проблемну шкіру, відзначають позитивні результати при відмові від молочних продуктів. Але варто мати на увазі, що ефект від дієтотерапії може бути відкладеним у часі, оскільки організму потрібен час для очищення від накопичених токсинів.

Догляд за проблемною шкірою

 • Перше і головне правило домашніх способів боротьби з прищами - не можна самостійно проводити ручну чистку особи. «Витискування» прищів без відповідної їй підготовки і попередніх процедур - занадто великий ризик рознести інфекцію або надмірно травмувати шкірний покрив. Але іноді це робити потрібно, тоді справа це краще довірити професіоналам в косметологічному салоні.
 • Існує 3 типи засобів для догляду, застосування яких підтримує ефект комплексних лікувальних процедур для проблемної шкіри - зволожуючі, тонізуючі і очищують. Вкрай бажано віддати перевагу якійсь одній лінійці продуктів, якщо вам невідомі принципи правильних поєднань складів. Це важливо! Несприятливим поєднанням для косметики з ретинолом можуть бути ефірні масла, а саліцилова кислота погано поєднується з бензоілпероксідом. При проблемній шкірі обличчя варто відмовитися від засобів догляду з високим вмістом спирту або лужного мила.
 • Вибираючи косметичні препарати, звертайте увагу на їх призначення - напис «для всіх типів» часто не має на увазі проблемної шкіри, а всього лише говорить про трьох поширених видах - сухий, жирної або комбінованої. Відмінно підійдуть косметичні засоби для жирної шкіри. На якісних засобах ви знайдете напис «non-comedogenic» або в перекладі «Не комедогенних». Це означає, що даний засіб не утворює закупорку пір і не провокує утворення комедогенних. Також можна зустріти напис «for acne-prone skin», що означає «для шкіри, розташованої до вугрів».
 • Як не дивно, але волосся теж впливають прямим чином на шкіру обличчя. Так, якщо у вас швидко жирніє волосся, потрібно збирати їх в хвіст і мити хорошим шампунем. Також не використовуйте засоби для волосся, які містять різні масла.
 • Не можна часто ходити в солярій і довго засмагати. Шкіра агресивно реагує на ультрафіолетові промені і в результаті навіть лікування, які ви вже проводите, буде марним.
 • Користуйтеся скрабом, тільки якщо немає запальних процесів на шкірі. Скраб допоможе відлущити мертві клітини і очистити пори. Використовувати його можна двічі в тиждень. Також надайте перевагу скрабам з дрібними частинками, тому як великі частки можуть подряпати шкіру, що призведе до запалення.
 • Для того, щоб пори не забивалися брудом, потрібно вмиватися як мінімум двічі в день холодною водою, але не милом, воно пересушує шкіру. Вночі дуже інтенсивно йдуть обмінні процеси в шкірі. Нічний крем їх ще більше підсилює. Клітини шкіри стрімко діляться, і в результаті цього утворюється багато старих відмерлих клітин. Ранкове умивання з допомогою гелю або молочка ефективно відлущить і позбавить Вас від них. Якщо вранці все це добре не змити, то вийде, що Ви доглядаєте за мертвими клітинами ... Особливо це стосується жирної та комбінованої шкіри.
 • Звичайно ж, відмінним засобом для вмивання буде пінка для проблемної шкіри. Після вмивання користуйтеся кремом або іншим засобом від прищів. Зараз є широкий вибір спеціальних умивалок для особи в проблемних лініях професійної косметики, наприклад: GIGI, Christina, ReNew, ONmacabim, і інші.
 • Якщо є запалення на шкірі, намагайтеся мінімізувати дотику до таких місць.