Друге серце чоловіка

Запобігти статеве безсилля і позбутися від простатиту допоможуть в центрі «Флоріс»

Довгий час медицина взагалі, і урологія зокрема не могла похвалитися досягненнями потяг синдрому, який ми називаємо простатитом.

Про те, в чому причина простатиту, чого потрібно побоюватися чоловікам, як себе вести, щоб не захворіти, і коли краще йти до лікаря, ми розмовляємо з головним лікарем Сумського діагностичного центру «Флоріс» ВАЛЕРІЙ Гапченко:

- Простатит завжди нелегко діагностувався, особливо це стосувалося деяких його форм. Приблизно 60% чоловіків репродуктивного віку вже страждають від простатиту, причому статистика росте рік від року. Часто захворювання протікає практично безсимптомно або з рідкісними больовими відчуттями в промежині, надлобковій області, яєчках, поясниці. У кожного третього чоловіка, що хворіє простатитом, виявляють хламідії, гарднерели, гонококи або трихомонади. Інфекція потрапляє в передміхурову залозу з сечовипускального каналу, сечового міхура, прямої кишки, по кровоносних і лімфатичних судинах. Джерелом інфекції можуть стати також гнійні вогнища в інших органах чоловіки, наприклад при ангіні, грипі, пневмонії, фурункулах, карбункулах шкіри.

Симптоми простатиту можуть проявлятися неприємними відчуттями в органах таза, болем при статевому акті, сечовипусканні (прискорені і хворобливі, часті позиви і біль, тонка і млява струмінь сечі). Розлад сексуальної функції - болючість при сім'явиверганні, «стертий» оргазм, раннє сім'явивергання або його затримка, витікання секрету передміхурової залози при дефекації і напруженні, погіршення ерекції, її неповнота або короткочасність.

Хронічний простатит розвивається більш спокійно, але в будь-який момент при несприятливих чинниках може відбутися загострення. Якщо своєчасно не лікувати простатит, це призведе до запалення насінних пухирців, яєчок та їх придатків, хронічного тазового болю. Наслідком простатиту стають чоловіче безпліддя, імпотенція, передчасне сім'явивергання. Cамому ефективному лікуванню простатиту сприяє рання діагностика. Простатит завжди діагностували кількома солідарними способами. Такими, як традиційне дослідження секрету передміхурової залози, пальпація ... Але найсучасніше і найбільш інформативне - ультразвукове дослідження простати.

ГоловниЙ лікар Сумського діагностичного центру «Флоріс» ВАЛЕРІЙ Гапченко

В центрі «Флоріс» діагностується як гострий, так і хронічний простатит. Дослідження проводиться при першому ж зверненні пацієнта - безболісно і швидко, при цьому виявляються супутні інфекційні захворювання сечостатевої сфери, які часто супроводжують простатит. Діагностика «Флоріс» дає лікуючим лікарям конкретну картину хвороби. Адже простатит - достатньо складне захворювання, його лікування залежить від стадії, індивідуальної переносимості препаратів та безлічі інших чинників. Тому для розробки правильного курсу лікування важливо знати всі деталі на даній конкретній стадії. Заснована на результатах УЗ-діагностики, грамотно підібрана комплексна методика лікування в більшості випадків дозволяє повністю позбутися від простатиту і його неприємних проявів.

У «Флоріс» ми виробляємо біометрію передміхурової залози, проводимо диференціальну діагностику простати, аденоми, раку простати, оцінюємо кровотік залози, що дає можливість виявити пухлини. Також виявляємо камені в передміхуровій залозі - хронічний калькульозний простатит, яким страждає близько половини хворих на простатит чоловіків, і в цьому випадку масаж простати протипоказаний.

Краща в регіоні, та й в країні високочутлива апаратура центру складе чітку картину хвороби, без якої жоден лікар не приступить до повноцінного лікування. Більше того, прямо в центрі працює кабінет уролога-андролога, який відразу після діагностики візьме на себе реабілітацію пацієнта, і це дуже зручно для наших відвідувачів.

Нашу бесіду продовжує уролог-андролог Маді Мажедом Ейсай:

Уролог-андролог Маді Мажедом Ейсай

Саме лікування простатиту може включати в себе такі види терапії: антибактеріальна терапія під контролем антибіотикограми, стимуляція неспецифічної резистентності, місцеве лікування простатиту (масаж простати), симптоматичне лікування, лікувальна фізкультура, дієта ... Методики, що використовуються в нашому центрі, - як діагностичні, так і лікувальні - дозволяють отримати найкращі результати. Однак побиту істину про те, що захворювання легше попередити, ніж лікувати, потрібно повторити і зараз, адже профілактика простатиту показана для кожного представника сильної статі після 30 років. А полягає вона в дотриманні простих правил - не допускати переохолодження, не сидіти на холодних предметах, регулярно вести статеве життя - за різними даними, при цьому переважно робити це з єдиною і правильною. При сидячій роботі або малорухомому способі життя потрібно використовувати будь-який момент, щоб розім'ятися і зробити зарядку. Необхідно вести активний спосіб життя - здійснювати піші прогулянки, робити вправи для виключення застійних явищ в області тазу, а в ідеалі - займатися спортом. Потрібно боротися з запорами - використовувати проносні препарати, дотримуватися дієти і т. д.

Але головне - пам'ятати, що після тридцяти років 1-2 рази в рік потрібно обстежити свою головну залозу, звану другим серцем чоловіка. І вже природно, що при перших неприємних, тривожних відчуттях або симптомах необхідно звертатись до лікаря. Ну і якщо це справжній чоловік, то у нього вистачить мужності, розуму і часу, щоб прийти в діагностичний центр «Флоріс» і вчасно зупинити чоловічу хворобу, продовживши повноцінністю життя.

Богдан Стеценко