Лікування ерозії по-європейськи

Лікар-гінеколог медичного центру «Флоріс» ІРИНА КУЧЕРЕНКО

Папіломавірус генітальний герпес, досить поширене інфекційне захворювання, що передається статевим і контактнобитовим шляхами зараження (при спільному користуванні предметами особистої гігієни).

Ерозія шийки матки досить поширене гінекологічне захворювання. Його діагностують у 30% жінок у віці до 40 років, які звертаються до гінеколога.

В останні роки це захворювання все частіше зустрічається у жінок молодше 35 років. Про те, що ж таке ерозія шийки матки і як її лікувати, нам розповіла лікар-гінеколог медичного центру «Флоріс» ІРИНА КУЧЕРЕНКО:

- Ерозія - це дефект на слизовій оболонці шийки матки, що виникає під впливом ряду причин. Вчасно виявлене захворювання, як правило, добре піддається лікуванню. Однак тривало існуючі дефекти такого роду здатні перероджуватися в злоякісне утворення. За статистикою, 12% хронічних ерозій переходять в рак шийки матки, тому ерозію можна вважати передракових станом - і потрібно приділяти найпильнішу увагу її виявлення та лікування.

Кожна жінка повинна знати про причини, що призводять до цього захворювання. Слизова оболонка шийки матки повністю закінчує своє формування до 20-23 рокам. Тому раннє статеве життя сприяє травмуванню нерозвинених клітин епітелію і виникненню ерозії. Інший поширений фактор - запальні процеси піхви з наявністю мікроорганізмів і грибків. Дуже небезпечно пошкодження шийки матки при частих абортах і її розриви при важких пологах. Причиною захворювання можуть бути також гормональні порушення в організмі, що призводять до витончення епітеліальних клітин. Провокує вплив роблять часті стресові ситуації, ослаблення імунітету, використання хімічних протизаплідних засобів, порушення правил особистої гігієни.

Клінічні прояви ерозії виражаються в виділеннях із статевих шляхів, часто сукровичного характеру. При приєднанні вторинної інфекції можливі гнійні виділення, свербіж і подразнення зовнішніх статевих органів.

Для ранньої діагностики і успішного лікування ерозії шийки матки особлива увага приділяється профілактичним оглядам жінок гінекологом. Вони повинні проводитися в обов'язковому порядку не менш двох разів на рік. Діагностика не представляє особливих утруднень. Під час огляду і виявлення дефекту на слизовій оболонці шийки матки проводиться цитологічне дослідження на наявність злоякісних клітин, після чого призначається розширена кольпоскопія - спеціальний метод дослідження пошкоджень на шийці матки, що включає огляд і ревізію стану слизової оболонки шийки матки, піхви і вульви при збільшенні за допомогою мікроскопа в 7-30 разів і із застосуванням деяких епітеліальних тестів, що дозволяють оцінити реакцію тканин у відповідь на їх обробку різними медикаментозними засобами.

Вибір методу лікування ерозії шийки матки у медичному центрі «Флоріс» грунтується на цитологічному і бактеріальному обстеженні. Наявність в арсеналі медичного центру найсучасніших апаратів і приладів дозволяє з високою точністю і ефективністю виконувати лабораторні дослідження і надалі лікування ерозії.

Досить ефективним сучасним методом лікування ерозії є радіохвильова коагуляція, а сучасна апаратура дозволяє виконувати маніпуляцію, не ушкоджуючи здорові тканини. У гінекології спектр застосування радіохвильової хірургії досить широкий. Вона використовується при захворюваннях шийки матки (рубцевої деформації шийки матки, ерозірованних ектропіон, цервіциті, гіпертрофії, аденомиозе і лейкоплакії).

Радіохвильові втручання, як більш щадний метод, особливо рекомендуються не родили пацієнткам і пацієнткам, що планують повторні вагітності. Також радіохвильова хірургія допоможе позбутися від поліпів, кондилом, папілом статевих органів будь-якої локалізації, вона використовується для біопсії, в тому числі цервікальної, коагуляції судин, що кровоточать.

Переваги такого виду лікування:

  • швидкість (декілька хвилин в умовах поліклініки);
  • безрубцеве загоєння ран, практично безкровне операційне поле за рахунок коагуляції кровоносних судин;
  • мінімальна операційна і післяопераційний біль за рахунок коагуляції нервових закінчень у рані, нанесеної радіоелектродом (забезпечує знеболюючий ефект);
  • значне скорочення післяопераційного періоду;
  • легкість при розсіченні тканин;
  • отримання практично непошкодженою тканини, придатної для гістологічного дослідження;
  • відсутність необхідності в додатковій обробці шийки матки препаратами для поліпшення репарації (загоєння);
  • збереження архітектоніки (форми) шийки матки;
  • практично повна відсутність рецидивів.

Так що не варто чекати переходу ерозії в хронічну або злоякісну форму. Своєчасна діагностика та ефективне лікування в медичному центрі «Флоріс» допоможуть вам забути про це захворювання.