Ерозія шийки матки

Ерозія шийки матки - одне з найбільш часто зустрічаються гінекологічних захворювань. Кожній другій жінці при профілактичних оглядах називають цей термін. Ерозія являє собою дефект слизової оболонки шийки матки і на медичному мовою називається псевдоерозією або ектопією, а в побуті для простоти вживають слово «ерозія».

Які причини виникнення ерозії?

  • механічні пошкодження шийки матки,
  • знижений імунітет,
  • статеві інфекції (генітальний герпес, вірус папіломи людини та інші).

Як діагностувати ерозію шийки матки?

  • Профілактичні осмотри- ерозія шийки матки може практично нічим не проявлятися, тому для раннього виявлення та своєчасного лікування ерозії навіть здорова жінка повинна відвідувати гінеколога як мінімум два рази на рік;
  • проведення кольпоскопії - огляду за допомогою спеціального приладу з оптичною системою (процедура безболісна і не вимагає особливої ​​підготовки);
  • цитологічне обстеження-обстеження клітин з ураженої ділянки;
  • бактериоскопия-дослідження виділень на флору;
  • аналізи крові на ВІЛ, сифіліс, вірусні гепатити;
  • аналізи на наявність статевих інфекцій: хламідій, гарднерелл, міко - і уреаплазм, трихомонад, герпесу, вірусу папіломи людини;
  • гістологічне дослідження - береться маленький шматочок тканини, щоб з'ясувати, чи немає злоякісного переродження.

Які ускладнення якщо не проходити профілактичні огляди?

Пацієнтка з ерозією шийки матки повинна обов'язково перебувати під наглядом гінеколога. Лише при ерозіях, що виникають в підлітковому віці, можна не поспішати з лікуванням. Такі ерозії найчастіше не завдають особливої ​​шкоди і зникають самі собою. Але і в цій ситуації потрібно регулярно показуватися лікареві. В інших випадках відсутність правильного лікування ерозії шийки матки і тривале її існування можуть привести до ускладнень. Через тривале запалення у клітин в області ерозії може змінюватися структура. Можлива поява так званих атипових клітин, передраку і навіть раку шийки матки. Негативну роль у цьому процесі можуть зіграти статеві інфекції, особливо віруси папіломи людини і їх поєднання з вірусами генітального герпесу.

Лікування

Методика лікування ерозії шийки матки визначається після повного обстеження. До питання вибору фахівця і методики впливу слід підходити з обережністю, особливо якщо жінка в майбутньому планує мати дітей. Досить давно використовується припікання ерозії шийки матки електричним струмом. Але ця процедура не позбавлена ​​недоліків. Загоєння після неї триває довго, а іноді припікання приводить до ускладнень, можуть виникнути грубі рубці. Можливо, наприклад, звуження зовнішнього отвору каналу шийки матки. Це може привести до проблем під час наступної вагітності і пологів. Тому цей метод зараз використовують значно рідше.

В даний час перевага віддається більш сучасному методу, зокрема в нашому медичному центрі, радіохвильовому методу.

Що це таке - радіохвильова коагуляція ерозії шийки матки?

При цьому методі використовується радіохвиля і безконтактно викликає ефект вапоризації (випаровування) патологічних клітин, а також за рахунок «заварювання» дрібних судин немає кровотечі. Висока точність впливу забезпечує найбільш повне збереження здорової тканини. Загоєння шийки матки відбувається в більш короткі терміни без утворення рубців.

Іноді при ерозії шийки матки необхідна невелика операція - конизация шийки матки. Вона проводиться, якщо за результатами біопсії лікарі знаходять значно змінені, тобто атипові клітини. Якщо ерозія виникла після важких пологів, іноді потрібна операція по пластиці шийки матки.

Пам'ятайте, що ерозія шийки матки - захворювання, при якому обов'язкова консультація лікаря. Самолікування за народними рецептами може принести більше шкоди, ніж користі.