Причиною стомлюваності і дратівливості можуть бути порушення роботи щитовидної залози

ЮЛІЯ РЕДЬКО

В даний час проблема патології щитовидної залози дуже актуальна, що пов'язано в першу чергу із забрудненням навколишнього середовища, способом життя людей (стреси, харчування і т.д.)

Розповідає лікар медичного центру «Флоріс» ЮЛІЯ РЕДЬКО:

- Щитовидна залоза - один з основних ендокринних органів. Вона виробляє гормони, які контролюють практично всі клітини і системи організму, без них він нежиттєздатний.

Саме гормони впливають на інтенсивність обміну речовин, регулюють водносолевой баланс, беруть участь в утворенні деяких вітамінів. І збій в цій системі контролю - серйозна проблема для організму. Можливості сучасної медицини дозволяють легко і швидко з'ясувати, наскільки добре працює щитовидна залоза, знайти можливу причину нездужання.

В першу чергу ми виконуємо УЗД і дослідження крові. Високоточна сучасна апаратура медичного центру «Флоріс» дозволяє побачити дрібні вузлики і ущільнення в щитовидній залозі, провести аналізи на вміст всіх вироблюваних нею гормонів і визначити, як щитовидна залоза справляється зі своєю функцією. Досить часто у пацієнтів зустрічаються такі проблеми, як підвищення або зниження вироблення гормонів, запалення (тиреоїдит), вузли та пухлини щитовидної залози.

Результат підвищення функції щитовидної залози - тиреотоксикоз, гіпертиреоз. Внаслідок підвищення продукції гормонів щитовидної залози виникає надмірне прискорення обміну речовин. Це і є можливою причиною стомлюваності, нервозності, нервового виснаження.

Основні симптоми гіпертиреозу: почастішання серцебиття, пітливість, тремтіння, зниження маси тіла, дратівливість, поганий сон, підвищена стомлюваність і загальна слабкість, порушення оваріально-менструального циклу.

Відповідно гіпертиреоз всерйоз порушує самопочуття і може викликати зміни в серцевому м'язі, а тому він потребує лікування.

Важливо враховувати, що гіпертиреоз може бути симптомом при інших захворюваннях щитовидної залози (тиреоїдит, вузловий зоб і інші), тому для призначення адекватного лікування необхідні дані аналізу крові та УЗД.

Не менш актуальна інша проблема - зниження функції щитовидної залози. Стан, пов'язаний із зниженням продукції гормонів щитовидної залози, - гіпотиреоз. Це причина надмірного уповільнення обміну речовин і можлива причина стомлюваності, ожиріння, проблем зі шкірою і волоссям.

Ймовірні симптоми: слабкість і підвищена стомлюваність, погіршення пам'яті, сухість шкіри, порушення оваріально-менструального циклу, ламкість, тьмяність волосся і нігтів, аритмії, набряки обличчя, кінцівок, підвищення холестерину в крові, порушення сну, коливання артеріального тиску, підвищення маси тіла, запори, депресії. Гіпотиреоз також може бути ускладненням запалення щитовидної залози і зоба.

Діагноз легко встановити на підставі симптомів, аналізу крові та УЗД. Тому не варто чекати, поки стан погіршиться, - можливо, не дуже страшні на перший погляд симптоми сигналізують про небезпечне захворювання.

У таких випадках чим раніше буде проведено обстеження, тим краще, так як поліпшується прогноз і полегшується лікування.