Інсулінорезистентність

Інсулінорезистентність - це порушена чутливість тканин організму (печінка, м'язи, жирова тканина) до інсуліну. Інсулінорезистентність успадковане стан. Жирова тканина передньої черевної стінки є одним з провідних факторів, що провокують розвиток і прогресування основних проявів метаболічного синдрому, оскільки виробляє і накопичує велику кількість біологічно активних речовин, що сприяють розвитку інсулінорезистентності.

На тлі ожиріння і при наявності метаболічного синдрому у жінок досить часто спостерігаються порушення менструацій і як наслідок - безпліддя. Є пряма залежність між наростанням маси тіла і вагою менструальних порушень, що супроводжуються відсутністю дозрівання повноцінної яйцеклітини в яєчниках, зниженням рівня гормонів другої фази менструального циклу і знижується ймовірністю вагітності при ожирінні.

Такі пацієнтки спостерігаються одночасно не тільки у гінеколога, а й у терапевта, ендокринолога, кардіолога, і тільки при комплексній копіткій роботі лікарів всіх перерахованих спеціальностей можна домогтися потрібних результатів. Починати потрібно з нормалізації індексу маси тіла шляхом дотримання дієти і прийому препаратів, що збільшують чутливість тканин до власного інсуліну. Часом це призводить до значного зниження ваги і зменшення об'єму жирової тканини, внаслідок чого може спонтанно нормалізуватися менструальний цикл з дозріванням повноцінної яйцеклітини в яєчниках і у таких пацієнток з'являється реальна можливість відчути радість материнства.