Головокружіння

Головокружение

ДОБРОЯКІСНЕ ПАРОКСИЗМАЛЬНЕ ПОЗИЦІЙНЕ ГОЛОВОКРУЖІННЯ.

Головокружіння (vertigo) – це відчуття уявного обертання предметів або самого себе у просторі  (схоже, як після каруселі).

Одна з найпоширеніших причин головокружіння - доброякісне пароксизмальне позиційне головокружіння (ДППГ). В віковій групі після 60 років його частка в питомій вазі вертіго досягає 50%. ДППГ зустрічається найчастіше у людей віком від 50 років, але може виникати в будь-якому віці. Також частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. 

ДППГ супроводжується короткими епізодами (приступами) від легкого до інтенсивного головокружіння, що викликаються, як правило, змінами положення вашої голови. Це може статися, коли ви нахиляєте голову вгору або вниз, коли ви сідаєте або лягаєте в ліжко, або коли перевертаєтесь у ліжку. Приступи  головокружіння тривають декілька секунд (в більшості випадків до 30 с), але самим пацієнтам здаються довшими. Частота виникнення нападів найрізноманітніша (від одиничних до декількох за день). Можливі нудота і блювота. Слід зазначити, що відразу після нападу і протягом декількох годин у хворих може відмічатися похитування, невпевненість при ходьбі.

В більшості випадків діагностика захворювання не викликає складнощів. Лікування проводиться неврологами з використанням спеціальних методик.

Ми працюємо, щоб ви були здорові!

Телефони для запису до лікаря: (0542) 77-57-57
(066) 532-78-09, (097) 947-57-57
м. Суми, вул. Чехова, 2 та вул. І. Сірка, 3