УЗД передміхурової залози (простати) і насінних бульбашок Запис на прийом

УЗД передміхурової залози (простати) і насінних бульбашок
УЗД передміхурової залози та сім'яних пухирців є методом діагностики захворювань чоловічої статевої сфери (простатит, порушення потенції, болі в області промежини, безпліддя).

УЗД простати рекомендується пройти чоловікам, у яких є прискорене сечовипускання, або ж труднощі під час випорожнення сечового міхура, слабкий струмінь сечі, почуття неповного випорожнення сечового міхура після сечовипускання, зниження потенції. Також УЗД простати може призначити лікар, який під час ректального дослідження відзначив збільшення розмірів або ущільнення передміхурової залози.

Що таке передміхурова залоза (простата)?

Передміхурова залоза - це орган чоловічої репродуктивної системи, який розташований під сечовим міхуром і оточує початковий відділ сечівника. Передміхурова залоза виділяє спеціальний секрет, який входить до складу насінної рідини. Секрет передміхурової залози не грає безпосередньої ролі в заплідненні, проте його компоненти надають сперматозоїдам оптимальну активність і рухливість.

Що таке насінні бульбашки?

Насіннєві бульбашки - це органи чоловічої статевої системи, які виробляють основну частину насінної рідини. Насіннєві бульбашки розташовані позаду простати і також можуть бути промацати лікарем при ректальному дослідженні. При запаленні насінних бульбашок (везикул) погіршується якість сперми, що призводить до чоловічого безпліддя.

Як проводиться УЗД передміхурової залози (простати) і насінних бульбашок?

УЗД передміхурової залози (простати) і насінних бульбашок, як правило, здійснюється трансректально - тобто через пряму кишку. Такий метод дозволяє більш детально вивчити структуру передміхурової залози. Датчик УЗД-апарату для трансректального дослідження має невеликі розміри (1,5 - 2 см), тому дискомфорт під час процедури зведений до мінімуму. Під час дослідження пацієнт лежить на лівому боці з приведеними до живота ногами.

Існує інший метод УЗД передміхурової залози - трансабдомінально - тобто через шкіру передньої черевної стінки. Цей метод вважається орієнтовним, так як не може дати такої чіткої картини, як трансректальне УЗД.
Підготовка до УЗД простати (передміхурової залози) і насінних бульбашок

трансректального УЗД передміхурової залози не вимагає спеціальної підготовки.
Якщо вам належить трансабдомінальне УЗД простати, то перед дослідженням рекомендується наповнити сечовий міхур (попередньо випивши 1-1,5 л води).
Які захворювання можуть бути виявлені за допомогою УЗД передміхурової залози (простати) і насінних бульбашок?

На УЗД передміхурової залози лікар оцінює структуру простати, її розміри, щільність, однорідність, наявність яких-небудь утворень. У нормі розміри передміхурової залози не повинні перевищувати 3см х 3см х 5 см, а об'єм 25 мл.

В залежності від отриманих результатів УЗД простати можуть бути виявлені такі захворювання:

Аденома простати, або доброякісна гіперплазія передміхурової залози - це захворювання, яке супроводжується збільшенням розмірів передміхурової залози, що в подальшому може призвести до порушення відтоку сечі (неможливість спорожнення сечового міхура). Основними симптомами аденоми простати є: прискорене сечовипускання, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, ослаблення струменя сечі, в більш пізніх стадіях захворювання - затримка сечі. Вважається, що доброякісна гіперплазія простати зустрічається у кожного другого чоловіка після 60 років. Чим раніше розпочато лікування аденоми простати, тим краще його результати. При запущених формах захворювання єдиним методом лікування є операція.
На УЗД при доброякісної гіперплазії простати відзначається збільшення розмірів передміхурової залози, а також наявність в тканині залози окремих збільшених (аденоматозних) вузлів.

Рак передміхурової залози (простати) - це злоякісне новоутворення передміхурової залози, яке, як правило, розвивається у чоловіків старше 60 років. Рак передміхурової залози тривалий час протікає безсимптомно, що призводить до пізнього виявлення та лікування даного захворювання. З метою раннього виявлення раку передміхурової залози всім чоловікам старше 50 років рекомендується щорічно проходити УЗД простати.

Простатит - це запальне захворювання передміхурової залози. Основними симптомами простатиту є: дискомфорт і печіння під час сечовипускання і сім'явиверження, прискорене сечовипускання, розлади сексуальної функції. На УЗД при простатиті відзначається збільшення розмірів передміхурової залози.

Кіста передміхурової залози - це захворювання, яке характеризується утворенням в передміхуровій залозі невеликий порожнини з рідиною. Як правило, кіста передміхурової залози розвивається на тлі хронічного простатиту. За допомогою УЗД можливо определітьположеніе кісти, її розміри.